Wyświęcenie nowych lektorów!

17 stycznia 2021 roku w parafii Matki Bożej Anielskiej 11 chłopców przyjęło posługę lektora – 7 chłopców z parafii Matki Bożej Anielskiej i 4 chłopców z parafii św. Idziego Opata.   Do tej posługi przygotowywali się pod okiem ceremoniarzy: Kamila, Szymona, Jakuba, Piotra i brata Józefa, który jest opiekunem LSO w parafii Matki Bożej Anielskiej. Formacja przebiegała według trzech punktów: formacja biblijna, formacja liturgiczna i formacja fonetyczna. Tych 11 młodzieńców do grona lektorów przyjął i pobłogosławił podczas Eucharystii ks. Wiesław – dekanalny duszpasterz LSO wraz z ojcem gwardianem Arielem. Serdeczne podziękowanie składam rodzicom tych chłopów za mobilizację i współpracę z nami kapłanami oraz organizatorom tego kursu; bratu Józefowi, ojcu gwardianowi i wszystkim, który przyłączyli się do tej uroczystości.  Na koniec składam serdeczne życzenia wszystkim lektorom, aby codziennie odkrywali piękno posługi, jaką przyszło im pełnić. Bądźcie z niej dumni i starajcie się wypełniać ją jak najsumienniej i z sercem oddanym Bogu. A każde przeczytane przez was słowo niech nie padła pomiędzy ciernie lub na skały, lecz niech trafia zawsze na żyzną glebę ludzkich serc.

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.