Nabożeństwa

Odpust Parafialny ku czci Św. Idziego Opata – Patrona parafii obchodzony jest w każdą I niedzielę września. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.00.

Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej – obchodzony jest w każdą I niedzielę października. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.00. Po Mszy Św. Procesja Różańcowa do pięciu ołtarzy na placu kościelnym.

Msze Św.  codzienne w parafii Św. Idziego Opata w Zakliczynie odprawiane są o godz. 6.00; 6.30 i po południu o godz. 18.00 w czasie letnim, a o godz. 17.00 w czasie zimowym.

Msze Św. niedzielne odprawiane są o godz. 6.30; 8.15; 9.30; 11.00 i po południu o godz. 17.00 w czasie letnim, a o godz. 16.00 w czasie zimowym.

Godzinki o Niepokalanym Sercu NMP w każdą niedzielę o godz. 6.00, z wyjątkiem Wielkiego Postu.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiana jest w każdą środę o godz. 18.00 w czasie letnim, a o godz. 17.00 w czasie zimowym. Nabożeństwo odprawiane jest przed obrazem Matki Bożej Zakliczyńskiej.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego odprawiane jest w każdy piątek po Mszy Św. popołudniowej przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

Procesja Różańcowa odprawiana jest w każdą I środę miesiąca o godz. 18.00 w czasie letnim, a o godz. 17.00 w czasie zimowym. Najpierw jest Msza Św. z kazaniem, a po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Procesja Różańcowa z lampionami wokół kościoła .

Nabożeństwo do Pana Jezusa Przemienionego odprawiane jest w każdy I Czwartek miesiąca o godz. 18.00 w czasie letnim, a o godz. 17.00 w czasie zimowym. Nabożeństwo przed Mszą Św. przy ołtarzu Pana Jezusa Przemienionego.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane jest w każdy I Piątek miesiąca rano o godz. 6.30. Wieczorem o godz. 18.00 w czasie letnim, a o godz. 17.00 w czasie zimowym.

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny odprawiane jest w każdą I Sobotę miesiąca rano o godz. 6.30. Wieczorem o godz. 18.00 w czasie letnim, a o godz. 17.00 w czasie zimowym.

Nabożeństwo do Matki Bożej Zakliczyńskiej odprawiane jest w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.00 w czasie letnim, a o godz. 17.00 w czasie zimowym.

Zmiana Tajemnic Różańcowych w każdą I niedzielę miesiąca po Mszy Św.o godz. 6.30.

Sakrament Chrztu Św. udzielany jest w każdą I niedzielę miesiąca podczas Mszy Św. o godz. 11.00. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i świąt Wielkanocnych podczas Mszy Św. o godz. 12.00.

Roraty odprawiane są w okresie Adwentu codziennie rano o godz. 6.30 rano i wieczorem o godz. 17.00 dla dzieci z kazaniem tematycznym.

Triduum dla Rodziców i Małżeństw przed Uroczystością Ofiarowania Pańskiego.

Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przed wielkim Postem w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową.

Godzinki o Męce Pańskiej w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 6.00 rano.

Droga Krzyżowa odprawiana jest w okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 16.30, a w każdą niedzielę o godz. 14.30, dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w piątek.

Gorzkie Żale odprawiane są w okresie Wielkiego Postu w każdą niedzielę o godz. 15.00, w czasie których głoszone są kazania pasyjne. Po Gorzkich Żalach odprawiana jest Msza Św. popołudniowa.

Droga Krzyżowa ulicami Zakliczyna w Wielki Czwartek o godz. 21.00

Nabożeństwa Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek o godz. 18.00;  Wielki Piątek o godz. 18.00,  a o godz. 17.30 Droga Krzyżowa; Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 19.00, a po niej Procesja Rezurekcyjna.

Nabożeństwa Majowe odprawiane są w miesiącu maju codziennie o godz. 18.00. W czasie nabożeństwa udzielana jest Komunia Św. Po Nabożeństwie Majowym odprawiana jest Msza Św.

Nabożeństwo Czerwcowe odprawiane jest w miesiącu czerwcu, codziennie o godz. 18.00. Najpierw jest Msza Św. a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msza Św. w Uroczystość Bożego Ciała i Procesja Eucharystyczna na Rynku Zakliczyńskim o godz. 10.00.

Procesje w Oktawie Bożego Ciała i w Uroczystość NSPJ wokół kościoła o godz. 18.00.

Procesja na cmentarz i spotkanie rodzin przy grobach bliskich na cmentarzu, w I niedzielę lipca o godz. 11.00.

Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest w miesiącu październiku codziennie o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa udzielana jest Komunia Św. Po Nabożeństwie Różańcowym odprawiana jest Msza Św.

Pierwsza Komunia Św. w kościele parafialnym odprawiana jest każdego roku w II niedzielę maja o godz. 11.00. W kaplicach dojazdowych w I niedzielę maja;  we Wróblowicach o godz. 9.00;  w Stróżach o godz. 11.00.

Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem rano po Roratach.

Nowenna przed Uroczystością Św. Józefa Oblubieńca NMP po Mszy Św. wieczornej.

Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. wieczorem po Mszy Św.

Msza Św. w intencji Ojczyzny i naszego Miasta 3 Maja o godz. 9.30

Msza Św. w intencji Ojczyzny 11 Listopada o godz. 9.30.

Msza Św. na Cmentarzu Parafialnym w Uroczystość Wszystkich Świętych 1 Listopada o godz. 14.30, a pół godziny wcześniej procesja po cmentarzu i modlitwy za zmarłych.

Wypominki w każdą niedzielę o godz. 8.00. Po Wypominkach Msza Św. o godz. 8.15.

Wypominki i Różaniec za zmarłych przez cały miesiąc listopad o godz. 16.30.

Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Roku Kalendarzowego w ostatnim dniu roku o godz. 15.00.