III Niedziela Zwykła – 26.01.2020 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Chrystus zamieszkał wśród nas, niosąc nam światłość i pokój. Przez tę ofiarę Mszy Św., na którą gromadzimy się w każdą niedzielę, Chrystus znowu do nas przychodzi, oświeca nas swoim słowem, karmi swoim ciałem, leczy chorobę naszego grzechu i zwiastuje nadejście Królestwa Bożego. Świat, w którym przyszło nam żyć, ciągle kusi nas do grzechu, dlatego nawróćmy się do Boga, by przez żal za nasze grzechy na nowo zabłysła w nas Boża łaska, która pozwoli nam z miłością patrzeć na drugiego człowieka, który żyje obok nas, tak często z rozdartym sercem.

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Serdecznie witamy wszystkich gości przybyłych na zimowy wypoczynek do rodzin. Życzymy dużo słońca i miłego pobytu wśród nas.

2. Dzisiaj o godzinie 14.00 na ulicach naszego miasta będziemy wspólnie kolędować. Kolędowanie odbędzie się pod przewodnictwem Kapeli Św. Idziego i Zakliczyńskiego Klubu Małopolskich Heligonistòw i Harmonistòw. O godz.14.00 zaczniemy kolędowanie na placu rekreacyjnym przy plebani, a następnie przejdziemy ulicami miasta, by ponownie wrócić na plac rekreacyjny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu wszystkich, którzy chcą po obiedzie aktywnie i śpiewająco spędzić niedzielne popołudnie. Przebierzmy się za kolędników z gwiazdami i innymi atrybutami kolędniczymi. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. W niedzielę będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego potocznie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na wszystkich Mszach Św. będzie poświęcenie gromnic. Postarajmy się, by z każdego domu przynieść gromnicę do poświęcenia.

4. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na klasztory klauzurowe w naszej diecezji, w których siostry nieustannie modlą się za nas.

5. Do tego święta przygotowujemy się przez udział w Triduum dla małżeństw, kobiet i matek. Wszystkie małżeństwa, kobiety i matki zapraszamy na Triduum w czwartek, piątek i w sobotę o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przeżywamy I Sobotę miesiąca lutego.

7. W sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej o godz. 6.00 i 6.30, a po południu nabożeństwo I Sobotnie o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do praktykowania pięciu I Sobót miesiąca.

8. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. prosimy, by po święcie Matki Bożej Gromnicznej rozebrali szopkę.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła. Ofiarę złożyli:
– pewna osoba z Zakliczyna – 450 zł.
– pewna rodzina z Lusławic – 500 zł.
Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”.

10. Ks. Biskup Ordynariusz zwraca się z prośbą byśmy robiąc roczne rozliczenie podatkowe zechcieli przekazać 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy do wsparcia dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas. Ulotki na ten temat znajdziemy na stolikach z prasą katolicką.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia.

12. Jest do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.

13. We wtorek odbył się pogrzeb + Jacka Franczyka z Wesołowa. Za zmarłego + Jacka zostanie odprawionych 20 Mszy Św. od uczestników pogrzebu. Zmarłego + Jacka i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. /Dobry Jezu …3x/.

14. Życzymy wszystkim miłej niedzieli przeżywanej we wspólnocie rodziny i przyjaciół. Zawierzmy Matce Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy, wspólne dzisiejsze kolędowanie. Polećmy dzieci, młodzież, rodziców, Solenizantów, wszystkich gości, wszystkich ofiarodawców a także parafian przeżywających rozłąkę z bliskimi, zwłaszcza, za będących poza granicami kraju, byśmy w naszym życiu zawsze byli wierni Panu Bogu. /Pod Twoją obronę./