XVI Niedziela Zwykła- 21.07.2019 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Eucharystia jest to szczyt miłości Boga do człowieka. Miłość Boga nie zna miary. Stwórca obdarza nas miłością i oczekuje, że również i my odpowiemy miłością na Jego miłość. Niedziela jest dniem, w którym w sposób szczególny przybliżamy się do miłości Boga. Uczestnictwo we Mszy oraz przyjęcie Komunii Świętej, to wyraz naszej miłości względem Boga. Czynimy to w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i świata całego, który bardzo często troszczy się o to co przemija, a nie o to co trwa wiecznie.

Składka w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek. Życzymy udanego pobytu w naszej parafii.

2. Dzieci, młodzież, wszystkich dorosłych i gości zapraszamy na Msze Św. w dni powszednie, w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek o godz. 17.00 na Godzinę Miłosierdzia.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać świętych:
• Poniedziałek – Święto św. Marii Magdaleny
• Wtorek- Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
• Środa- Św. Kingi, dziewicy
• Czwartek- Święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców
• Piątek – Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

4. „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” to hasło XXXVII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia. Zapisy są przyjmowane w naszej parafii do końca lipca. W sierpniu można się zapisać bezpośrednio u przewodnika grupy. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł. od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 70 zł. Dziecko płaci tylko 20 zł., resztę dopłaca Caritas. Zachęcamy do udziału w tej formie rekolekcji w drodze.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

6. Uprzejmie informujemy, iż w miesiącu sierpniu Poradnia Rodzinna, działająca przy naszej parafii będzie nieczynna z powodu urlopu. Osoby, które w najbliższym czasie planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy do pozostałych punktów Parafialnych Poradni Życia Rodzinnego w Diecezji Tarnowskiej. Godziny oraz dni urzędowania dostępne są na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Tarnowskiej.

7. W imieniu Kuratora Oświaty w Krakowie, w imieniu pani Dyrektor ze Szkoły Podstawowej w Stróżach i w imieniu własnym zwracamy się z wielką prośbą do tych wszystkich, którzy 1 września 1939 roku byli w wieku szkolnym i właśnie 1 września 1939 roku ze względu na wybuch II wojny światowej nie mogli rozpocząć roku szkolnego, bo ich marsz do szkoły został przerwany. Prosimy, by albo oni sami, lub ich bliscy zgłosili w kancelarii parafialnej, lub w szkole ich imię i nazwisko oraz adres zamieszkania w ramach przygotowywanej akcji pt: „Przerwany Marsz”. Wszystkie zgłoszone osoby zostaną w szczególny sposób uhonorowani przez Kuratora Oświaty. Otrzymają do domu imienne zaproszenie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2019 roku, by po 80 latach mogli razem z dziećmi i młodzieżą przyjść do kościoła i do szkoły i dać tym młodym świadectwo o tamtych trudnych dniach ich życia.

8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia.

10. Ogłoszenie zewnętrzne /…../

11. Dzisiaj odbędzie się pogrzeb + Tadeusza Malika z Woli Stróskiej. Modlitwa różańcowa o godz. 12.30. Msza Św. żałobna o godz. 13.00. Jutro odbędzie sie pogrzeb +Stanisława Pyrka z Lusławic. Modlitwa różańcowa o godz. 10.30. Msza Św. żałobna o godz. 11.00. Zmarłych +Tadeusza, +Stanisława i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu … 3x/

12. Wszystkim Wam życzymy miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie rodziny. Różańcowej Pani Zakliczyńskiej zawierzmy nasze rodziny i wszystkie codzienne sprawy. Powierzmy dzieci, młodzież, rodziców, ofiarodawców. Zawierzmy Solenizantów i Solenizantki, drogich gości, a także parafian przeżywających rozłąkę ze swoimi bliskimi i prośmy Matkę Najświętszą, byśmy z każdym dniem naszego życia stawali się lepszymi. /Pod Twoją obronę./