IV Niedziela Wielkanocy – 21.04.2024 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe, święte powołania do służby Bożej. Modlimy się też o świętość naszych rodzin, prosząc Boga, by panowała w nich atmosfera modlitwy i zawierzenia Bogu, gdyż to właśnie w takiej atmosferze wzrastają powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Módlmy się także za kapłanów pracujących w naszej parafii, oraz pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania z naszej parafii.

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

II. I n f o r a c j e   d u s z p a s t e r s k i e­

1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa. Bóg zapłać za ofiary złożone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. We wtorek przypada Uroczystość Św. Wojciecha Głównego Patron Polski, a w czwartek święto Św. Marka Ewangelisty.

3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MBNP, a po niej Msza Św. Na to nabożeństwo zapraszamy także Modlitewną Grupę wsparcia osób uzależnionych oraz wszystkich, którzy swoją modlitwą chcą pomóc tym, którzy sami nie są w stanie pokonać swojego nałogu. Po Mszy Św. krótkie spotkanie w kościele.

4. W piątek o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 18.00 Msza Św.

5. W sobotę o godz. 17.30 Różaniec w intencji wszystkich rodzin naszej parafii prowadzony przez parafian.

6. W związku z tym, że przed nami długi weekend majowy, i zazwyczaj robi się już wtedy ciepło, dlatego przyszła niedziela obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Kierowców. Z tej racji po wszystkich Mszach Św. będzie poświęcenie pojazdów, by wyprosić Boże błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach. Zaś ofiary zbierane na parkingach przy poświęceniu poszczególnych pojazdów przeznaczone będą dla misjonarzy.

7. Zbliża się Uroczystość I Komunii Św. Pierwsza Komunia Św. będzie w niedzielę 12 maja na Mszy Św. o godz. 9.30 dla dzieci ze Stróż i z Wróblowic, a o godz. 11.30 dla dzieci z Zakliczyna. Wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. polecamy Bogu w naszych codziennych modlitwach.

8. W środę 1 maja na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami ostatnie na spotkanie formacyjne przed I Komunią Św. Po Mszy Św. ok. godz. 18.45 przy figurze Matki Bożej na skarpie razem z Kapelą Św. Idziego, Harmonistami i Heligonistami będziemy uczestniczyć w nabożeństwie majowym. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

9. Próbna spowiedź i katecheza o Eucharystii dla dzieci z klasy III a w Zakliczynie i dzieci z klasy III w Stróżach oraz rodziców będzie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 w kościele.

10. We wtorek młodzi naszej parafii przyjęli sakrament bierzmowania. Obejmijmy ich naszymi modlitwami, by zawsze byli apostołami Chrystusa. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie kościoła i za dar ołtarza.

11. Bóg zapłać za ofiary składane przez rodziny na prace inwestycyjne przy naszym kościele. Ofiary złożyli:
– pewna osoba Zakliczyna – 1.000 zł. Bóg zapłać.

12. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom rejon: Stróże od Filipowic do Domu Nauczyciela za złożone ofiary na sprzątanie kościoła, kwiaty i
całoroczne dekoracje kościoła. Pozostały jeszcze 3 rejony: Stróże od p. Baców do p. Wolak, Stróże i Wola Stróska Górki oraz Wesołów prawa strona k. drogi.

13. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach.

14. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i salki katechetycznej.

15. W sobotę, jeśli tylko nie będzie padało, przymierzamy się do obsadzenia skarpy przy kościele nowymi jałowcami. Najpierw jednak musimy wyrwać stare, umarznięte, a następnie posadzimy nowe. Bardzo prosimy Was, przyjdźcie na godz. 8.30, by upiększyć skarpę kościoła na zbliżające się uroczystości.

16. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień Waszego życia.

17. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Zachęcamy do lektury.

18. Spotkanie Grupy Biblijnej w czwartek o godz. 18.30.

19. Życzymy Wam wszystkim spokojnej niedzieli. A całe nasze życie i przygotowanie parafii do tych wszystkich wielkich wydarzeń polećmy Różańcowej Pani Zakliczyńskiej. /Pod Twoją obronę./