XXVII Niedziela Zwykła – Odpust Parafialny – 02.10.2022 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

W dniu odpustu parafialnego dziękujemy Bogu za nasz kościół – miejsce które Bóg wybrał na swoje mieszkanie, i za naszą parafialną wspólnotę, w której razem zmierzamy do niebieskiej ojczyzny modląc się za siebie nawzajem i wspierając obecnością. Nie jesteśmy sami, mamy obok siebie ludzi którzy tak jak my oddają cześć Bogu i starają się żyć z Nim w codzienności. Polecamy dziś wszystkich parafian, żyjących tu i rozsianych po świecie, naszej dobrej Matce – Maryi, Zakliczyńskiej Pani Różańcowej. Szczególnie zaś polecamy tych, których wiara i poczucie przynależności do parafialnej wspólnoty osłabły, aby łaska Boża na nowo je rozpaliła.

II. I n f o r a c j e   d u s z p a s t e r s k i e­

1. Serdecznie witamy wszystkich gości przybyłych do naszego kościoła, by razem z nami uczcić Matkę Bożą Różańcową i zyskać odpust zupełny.

2. Uroczysta Suma Odpustowa dzisiaj o godz. 11.00 i procesja do 5 ołtarzy. Przewodniczył jej będzie Ks. Janusz Miłkowski proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Podolu.

3. Ponieważ cały czas jest deszczowo, dlatego nie będziemy budować ołtarzy na dzisiejszą uroczystość odpustową, bo szkoda waszego trudu. Jeśli w południe nie będzie padać, to przejdziemy a procesją różańcową wokół kościoła jak w każdą I Środę miesiąca, zatrzymując się tylko na rozważanie tajemnicy różańcowej.

4. Przez cały październik zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie odprawiane są o godz. 17.00, po nich Msza Św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, po nim Msza Św. o godz. 16.00.

5. W środę o godz. 17.00 Msza Św. po niej procesja różańcowa wokół kościoła. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a w sposób szczególny zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. Podczas tej Mszy Św. zostaną poświęcone różańce i rodzice wręczą je swoim dzieciom.

6. W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek i Piątek miesiąca.

7. Spowiedź w kaplicach w czwartek o godz. 15.30.

8. Spowiedź w kościele parafialnym w I Piątek od godz. 16.00.

9. W I Piątek Msza Św. o Sercu Bożym w kościele parafialnym o godz. 6.00, 6.30. Po południu o godz. 16.00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 16.30 różaniec, a o godz. 17.00 Msza Św.

10. W kaplicy w Stróżach i we Wróblowicach Msza Św. o godz. 17.30. I Piątek naszą modlitwą i ofiarami wspieramy misjonarzy.

11. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 6.30.

12. W przyszłą niedzielę w całej Polsce liczenie wiernych.

13. Składka na tacę w przyszłą niedzielę, II niedzielę października przeznaczona jest na prace remontowe w parafii.

14. Bóg zapłać poszczególnym rodzinom za ofiary z składane na cele inwestycyjne.

15. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”.

16. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia.

17. Na stolikach jest do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.

18. W zakrystii są do odebrania listy, by złożyć ofiarę 50 zł. na wywóz śmieci z naszego cmentarza. Listy są przygotowane według rejonów kolędowych. Ponieważ parę lat nie było kolędy, dlatego może nie wszystkie będą zaktualizowane. Dlatego prosimy, by przy okazji nanieść zmiany, dopisać te rodziny, które nie są jeszcze ujęte. Bardzo prosimy o pomoc i wyrozumiałość. Prosimy, by osoby z pierwszych domów, od których zwykle rozpoczynamy kolędę zabrały te listy dla swojego rejonu z zakrystii i przekazywały je sobie do następnych domów. Kochani, niech każda rodzina solidarnie weźmie odpowiedzialność za utrzymanie porządku na cmentarzu. Postarajmy się przeprowadzić tę zbiórkę przed Uroczystością Wszystkich Świętych. W tym roku na bieżąco usuwane są wszystkie śmieci z cmentarza, nawet te z kompostownika. Prosimy, by na kompostownik przynosić tylko trawę i liście.

19. Przypominamy, że godnie ze Statutem Cmentarnym, miejsce na cmentarzu wykupujemy tylko na 20 lat. Po upływie 20 lat każdy właściciel grobu, czy grobowca odnawia opłatę za miejsce na cmentarzu.

20. Grupa Apostolska z naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych młodych ludzi od 7 klasy do przyjścia na spotkanie w piątek o godz. 19.00. Chcielibyśmy ruszyć pełną parą i zacząć przygotowania do ŚDM.

21. W najbliższym czasie odbędzie się kurs lektorski. Chłopców od klasy 6, chętnych do pełnienia posługi lektora w naszej parafii zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 9.00 do kościoła.

22. Życzymy miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie rodziny. Matce Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej powierzmy nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy. Polećmy wszystkich Kapłanów, Siostry zakonne, Solenizantów, drogich gości, dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, polećmy wszystkich parafian, a zwłaszcza tych przebywających z dala od swych rodzin, poza granicami kraju. Niech wstawiennictwo Maryi daje nam siłę do przezwyciężania wszystkich życiowych trudności. /Pod Twoją obronę./

Warunki zyskania Odpustu zupełnego:
– stan łaski uświęcającej
– nawiedzenie kościoła i przyjęcie Komunii Św.
– wyzbycie się przywiązania nawet do najmniejszego grzechu /akt żalu/
– wyznanie wiary / akt wiary, nadziei i miłości/
– Ojcze nasz …, Zdrowaś Maryjo …
– modlitwa w intencjach Ojca Św. /Chwała Ojcu…/