I Niedziela Adwentu – 29.11.2020 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Gromadzimy się przy ołtarzu Pana w pierwszą Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy bowiem nowy okres liturgiczny pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”, który w sposób szczególny ma nas przygotować na kolejne przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa. Prośmy Boga, aby ten dzień przyjścia nie zaskoczył nas jak złodziej, ale byśmy z niegasnącym światłem wiary zawsze byli gotowi na przyjęcie Jezusa do naszych serc w Eucharystii.

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Przez cały Adwent codziennie o godz. 6.00 Godzinki ku czci Matki Bożej, a o godz. 6.30 Roraty. Po południu o godz. 17.00 Roraty dla dzieci ze specjalną nauką. Bardzo prosimy, by te dzieci, które pozostaną w domach, uczestniczyły razem z nami w Roratach przez przekaz internetowy. Zapraszamy do udziału w Roratach. Możliwość spowiedzi mamy codziennie rano w czasie śpiewania Godzinek i po południu w czasie Rorat.

2. Na stolikach z prasą katolicką są wyłożone świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Do odpowiedniego otworu wrzucamy ofiarę przynajmniej 6 zł. W zakrystii u siostry możemy nabywać poświęcone opłatki.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, dlatego przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

4. We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP która jest patronalnym świętem młodzieży i rodzin, dlatego rodziców i młodzież klas VII i VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Triduum przed tą Uroczystością. W czwartek zapraszamy młodzież klas VII, a w piątek młodzież klas VIII. Udział w Triduum jest częścią stałej formacji przed bierzmowaniem.

5. W związku z tym, że rząd utrzymał dotychczas obowiązujące limity osób w kościele, dlatego by zachować prawo, nie organizujemy w tym tygodniu Procesji Różańcowej W I środę, natomiast dzieci przygotowujące się do
I Komunii Św. zapraszamy jutro, we wtorek i w środę na specjalne nabożeństwo, w czasie którego zostaną poświęcone przyniesione przez rodziców medaliki, następnie rodzice przekażą je swoim dzieciom. I tak, już jutro na godz. 17.00 zapraszamy dzieci z klasy IIIa i dzieci ze Stróż, wraz z rodzicami. We wtorek dzieci z klasy III c i dzieci z Wróblowic, a w środę zapraszamy dzieci z klasy III b wraz z rodzicami. Przez te trzy dni dzieci podczas nabożeństwa będą odmawiać różaniec i prosić Dobrego Boga o ustanie epidemii i dobre przygotowanie się do I Komunii Św.

6. Również na początku adwentu zachęcamy rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. w naszej parafii, by przemyśleli przygotowanie i wykonanie szopki w kaplicy bocznej. Każdego roku szopka ta jest wynikiem pracy zespołowej wszystkich rodziców i ich darem dla wszystkich dzieci i całej parafii.

7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę grudnia.

8. W I czwartek o modlimy się o powołania do służby Bożej w Kościele. Spowiedź na I Piątek w kaplicach w Stróżach i we Wróblowicach w czwartek o godz. 15.30. Spowiedź w kościele parafialnym w I Piątek o godz. 16.00.

9. W I Piątek Msza Św. o Sercu Bożym w kościele parafialnym o godz. 6.30. Po południu o godz. 16.00 Godzina Miłosierdzia, a o 17.00 Msza Św. Roratnia.

10. W kaplicy w Stróżach i we Wróblowicach Msza Św. o godz. 17.30. W I Piątek naszą modlitwą i ofiarami wspieramy misjonarzy.

11. W I sobotę o godz. 6.30 Msza Św. Roratnia a po południu o godz. 16.30 Różaniec z rozważaniem tajemnicy różańca i Msza Św. wieczorna z formularzem niedzielnym.

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przez rodziny na prace remontowe. Ofiarę złożyli:
– pewna rodzina – 400 zł.
– pewna rodzina z Lusławic – 300 zł.
– pewna osoba z Krakowa – 200 zł.
– pewna osoba z Zakliczyna – 100 zł.
– pewna osoba z Wesołowa – 100 zł. – Bóg zapłać.
Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”.

13. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom, które wykonują tak piękne dekoracje w naszym kościele. Dziękujemy za te tak bardzo wymowne dekoracje na listopad i teraz na Adwent. Dziękujemy za wszystkie dekoracje w ciągu całego roku, dziękujemy za trafione pomysły i poświęcenie swojego czasu na rzecz parafii.

14. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia.

15. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

16. W niedzielę 6 grudnia spodziewamy się wizyty św. Mikołaja. Spotkanie ze Św. Mikołajem będzie w kościele po Mszy Św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, scholkę, DSM i młodzież z Grupy Apostolskiej.

17. We wtorek 24 listopada od godz. 9.30 w salonie optycznym przy ul. Malczewskiego 57 odbędzie się kompleksowe badanie wzroku.

18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Jana Wolaka, + Zygfryda Kluzika, + Ewy Sołtys, + Walerii Zając, + Marii Malik i + Roberta Piątka. Za naszych zmarłych zostaną odprawione Msze Św. od uczestników pogrzebu: za + Jana
1 Msza Św.; za + Zygfryda 3 Msze Św.; za + Ewę 4 Msze Św.; za + Walerię 3 Msze Św.; za + Marię 5 Mszy Św.; za + Roberta 2 Msze Św. Zmarłych + Jana, + Zygfryda, + Ewę, + Walerię, + Marię, + Roberta i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu …/

19. Życzymy wszystkim miłej niedzieli. Matce Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej zawierzmy nasze rodziny i wszystkie codzienne sprawy. Módlmy się w intencji Solenizantów za dzieci, młodzież, rodziców, ofiarodawców, wszystkich pracujących na rzecz parafii, a także parafian przeżywających rozłąkę ze swoimi bliskimi. Módlmy się o ustanie epidemii. Niech nasza modlitwa umocni nas w czynieniu dobra i budowaniu wspólnoty parafialnej. /Pod Twoją obronę./