XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Przychodzimy do Boga, aby Go chwalić,  dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg w swojej dobroci obdarza nas przebaczeniem, posyłając swego Syna, by zmazał ogromny dług naszych win. Otrzymując darowanie sami mu­simy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie oraz nasza obecność na tej Najświętszej Ofierze. Pomyślmy, czy umiemy przebaczać innym, pomyślmy, czy przyszliśmy tutaj wolni od nienawiści do drugich i pojednani z bliźnimi? Przeprośmy Boga za nasze wi­ny, a otrzymamy od Niego przebaczenie.

Składka inwestycyjna przeznaczona jest na zaplanowane prace w parafii.

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.

2. Serdecznie dziękujemy za trwanie przy Jezusie Eucharystycznym w czwartek, podczas całodniowej Adoracji Nieustannej.

3. Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.30 będzie Droga Krzyżowa, a po niej Msza Św. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MBNP.

5. W piątek święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i patrona młodzieży.

6. W piątek o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu, Koronką do Miłosierdzia Bożego, czytaniem Dzienniczka Św. Siostry Faustyny.

7. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

8. Ojciec Św. Franciszek zwraca się z prośbą, byśmy w tym roku z racji Św. Podwyższenia Krzyża Św. wsparli w przyszłą niedzielę ofiarami złożonymi do puszek przy kościele Ziemię Świętą, by można było utrzymać święte miejsca naszej wiary.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz za ofiary złożone przez rodziny naszej parafii na zaplanowane prace remontowe w naszej parafii. Ofiarę złożyli:
– pewna rodzina z Faściszowej – 500 zł.
– pewna rodzina z Woli Stróskiej – 500 zł.
– pewna rodzina z Lusławic 800 zł.
– Młoda Para z Lusławic – 200 zł.- Bóg zapłać.

10. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień życia.

12. Na stolikach jest do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.

13. W zakrystii można nabyć Kalendarz dla działkowiczów w formie książkowej w cenie 25 zł. oraz kalendarze ścienne na 2021 rok w cenie 6 zł.

14. Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn oraz Dyrektor SP w Stróżach zapraszają do wzięcia udziału w konkursie im. Ojca Jana Góry poświęconego w tym roku Św. Janowi Pawłowi II pt. „Św. Jan Paweł II patron mojej małej Ojczyzny”. Konkurs będzie w 5 kategoriach, a wszystkie prace będą wystawione w naszym kościele od 16 do 22 października. Wszystkie szczegóły konkursu znajdziemy na naszej stronie parafialnej, na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Stróżach i na stronie naszej gminy. Niech udział w tym konkursie będzie naszym hołdem złożonym Patronowi naszego miasta i całej ziemi zakliczyńskiej.

15. Spotkanie DSM we wtorek o godz. 16.00 w salce katechetycznej. Siostra Marcina zaprasza wszystkie dziewczynki, które już należą, ale także nowe kandydatki, które chcą poznać i pokochać Matkę Boga.Spotkania będą się odbywać zawsze w salce od 16.00 do 17.00. Zapraszamy.

16. Ks. Krzysztof i Pani Aneta zapraszają wszystkie dzieci, które już śpiewają i pragną śpiewać w scholce, na spotkanie w czwartek o godz. 16.00 w salce katechetycznej.

17. Ks. Krzysztof zaprasza wszystkich chętnych do nauki gry na gitarze na spotkanie organizacyjne w piątek o godz. 16.00 w salce katechetycznej.

18. Spotkanie młodzieżowej Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

19. Spotkanie aspirantów, ministrantów i wszystkich chętnych do Służby Bożej w sobotę o godz. 9.00 w kościele.

20. Spotkanie formacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII będzie w czwartek o godz. 18.00 w kościele. Zaś spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII z całej parafii będzie w piątek o godz. 18.00. Podczas Mszy Św. kandydaci uroczyście wyrażą swoją wolę przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Na te spotkania zapraszamy także rodziców.

21. W przeszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Św. w naszej parafii. Obecność na tym spotkaniu, będzie jednoznaczna z deklaracją przygotowania i pójścia dziecka do I Komunii Św. w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

22. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Matce Bożej Pani Zakliczyńskiej powierzmy nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy. Polećmy wszystkich Solenizantów, drogich gości, dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, wszystkich ofiarujących swoją pracę dla kościoła i parafii, polećmy wszystkich parafian, a zwłaszcza tych przebywających z dala od swych rodzin i prośmy, by nasza wspólna modlitwa dawała nam siłę do przezwyciężania wszystkich trudności. /Pod Twoją obronę./