II Niedziela Zwykła – 14.01.2018 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Każdy z nas jest dzieckiem Boga i jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Od momentu chrztu świętego jesteśmy powołani przez Stwórcę do pełnienia Jego woli i dzielenia się wiarą z innymi, tak jak apostoł Andrzej z dzisiejszej Ewangelii, który przyprowadził do Jezusa swojego brata Piotra. A my? Kogo przyprowadziliśmy dzisiaj do Jezusa? Z kim podzieliliśmy się swoją wiarą? Czy w duchu prawdziwej i żywej wiary wychowujemy swoje dzieci? Pomyślmy o tym słuchając słowa Bożego i uczestnicząc w Eucharystii i dzielmy się wiarą jak kromką chleba.

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Serdecznie witamy gości przybyłych do nas z innych części Polski na zimowy wypoczynek.

2. W czwartek rozpoczyna się Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Módlmy się o jedność w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, w całej parafii i na całym świecie.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom wyrażamy wdzięczność za Waszą miłość, dobroć, za Wasze spracowane ręce i za okazywane nam serce. I prosimy Boga by dał Wam zdrowie i siłę do radosnego przeżywania Waszego dojrzałego wieku. Życzymy, aby ten Dzień Babci i Dziadka trwał w Waszym życiu przez cały rok. Zapraszamy Was razem z wnukami na Mszę Św. o godz. 11.00, która będzie sprawowana w Waszej intencji.

4. W przyszłą niedzielę zakliczyńska młodzież zaprasza na Jasełka. Spektakl rozpocznie się o godz. 17.15 w zakliczyńskim Ratuszu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone przez poszczególne rodziny naszej parafii na prowadzone prace remontowe. Ofiary złożyli:
– pewna osoba z Tarnowa – 2.000 zł.
– pewna rodzina z Wesołowa – 600 zł.
– pewna rodzina z Wesołowa – 200 zł.
– pewna osoba z Zakliczyna – 100 zł. – Bóg zapłać.
Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”.

6. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. W naszym kościele jest teraz bardzo ciepło. Korzystając z tego, że utrzymujemy wysoką temperaturę starajmy się uczestniczyć we Mszy Św. także w dni powszednie, a w ciągu dnia przychodźmy do kościoła na prywatną modlitwę.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień życia i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu imienin.

9. W sobotę po Mszy Św. wieczornej o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Zapraszamy dzieci z klasy III c i III d w Zakliczynie. Na katechezę przychodzą wszystkie dzieci z tych klas, niezależnie od tego gdzie idą do I Komunii Św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. z rodzicami.

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

11. Porządek kolędy.

12.Życzymy Wam miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Zawierzmy Matce Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy, problemy i trudności. Polećmy Solenizantów, wszystkich gości, ofiarodawców a także parafian przebywających z dala od rodzin, poza granicami kraju, byśmy byli zawsze wierni Panu Bogu. /Pod Twoją obronę./