Zesłanie Ducha Świętego– 20.05.2018 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Pan Jezus powraca do Ojca, a uczniom nakazuje kontynuowanie Jego misji. Ta dzisiejsza uroczystość przypomina nam, że nasza ojczyzna jest w niebie. Tam jest cel naszej pielgrzymki. Dlatego oderwijmy się dziś od ziemi, od wszystkich naszych codziennych spraw, pomyślmy o niebie. Pomyślmy, czy naszym życiem zasługujemy sobie na niebo?

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prowadzone inwestycje przy  kościele.

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Św.

2. Wraz z niedzielą Zesłania Ducha Św. kończy się okres wielkanocny i czas Komunii Św. wielkanocnej.

3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 6.30, 8.15, 9.30 i wieczorem o godz. 18.00. Zorganizujmy sobie czas tak, byśmy mogli wziąć udział we Mszy Św. w kościele parafialnym. Rodziny, które na ten dzień zamówiły Msze Św. prosimy o zapoznanie się z godzinami odprawienia zamówionych intencji.

4. Przez cały maj o godz. 18.00 odprawiane są Nabożeństwa Majowe.

5. Zachęcamy do przychodzenia do kościoła w każdy piątek o godz. 17.00 na Godzinę Miłosierdzia połączoną z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i ucałowaniem relikwii, a w każdą sobotę na godz. 17.30 by wspólnie odmawiając spełnić prośbę Matki Bożej wzywającej w Fatimie właśnie do wspólnotowej modlitwy różańcowej.

6. W czwartek będziemy przeżywać Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i modlimy się za Kościół w Chinach.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8. W sobotę 26 maja będziemy przeżywać Dzień Matki, dlatego w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie mamy na Mszę Św. o godz. 11.00, w czasie której będziemy wypraszać dla Was szczególne Boże łaski. Na tę Mszę Św. zapraszamy wszystkie dzieci, by mogły podziękować Panu Bogu za dar Matki, oraz by złożyły swoim mamom w ofierze dar modlitwy i Komunii św. Serdecznie zapraszamy.

9. Również w sobotę 26 maja o godz. 16.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. z okazji Gminnego Dnia Strażaka, a podczas uroczystości na Kamieńcu zostanie poświęcony nowy samochód ratowniczy OSP w Zakliczynie.

10. Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała, dlatego prosimy, o przygotowanie 4 ołtarzy na Rynku według następującej tematyki:
– Duch Św. odsłania nam tajemnicę Eucharystii
– Duch Św. umacnia nas przez Eucharystię
– Duch Św. w Eucharystii daje nam życie wieczne
– Duch Św. jednoczy nas w Eucharystii
Niech nasze zaangażowanie będzie wyrazem miłości do Jezusa Eucharystycznego i wyrazem wdzięcznoęci naszej społeczniści za dar patronatu Św. Jana pawła II nad naszym miastem w I rocznicę nadania naszemu miastu patronatu Św. Jana Pawła II i w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

11. W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 18.30 rozpocznie się IV Diecezjalny Koncert Uwielbienia pt: Bóg bogaty w miłosierdzie” Serdecznie zapraszamy.

12. Bóg zapłać za ofiary indywidualne złożone przez rodziny naszej parafii na prowadzone remonty. Ofiary złożyli:
– pewna rodzina – Zakliczyn ul. Grabina – 500 zł. – Bóg zapłać

13. Dziękujemy wszystkim rodzinom, za troskę o piękno naszego kościoła i jego otoczenia przez składanie ofiar indywidualnych. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”.

14. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia.

15. Jest do nabycia Gość Niedzielny, zachęcamy do lektury.

16. W piątek odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.00 w sali na plebani. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków tego zespołu.

17. Spotkanie DSM w poniedziałek o godz. 16.00 w salce katechetycznej.

18. Spotkanie Modlitewnej Grupy Św. Józefa w środę o godz. 16.00 w domu sióstr.

19. Wszystkich chłopców z klas II, III i starszych zapraszamy do służby ministranckiej. Spotkanie organizacyyne w sobotę o godz. 9.00 w salce katechetycznej.

20. Spotkanie lektorów w sobotę o godz. 9.00 w kościele.

21. Wszystkie dziewczynki chętne do śpiewania jako kantorki zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w salce katechetycznej.

22. Ogłoszenie zewnętrzne…..

23. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Jadwigi Sitarz ze Zdoni i + Antoniego Franczyka z Wesołowa. Za zmarłą + Jadwigę zostanie odprawionych 9 Mszy Św. od uczestników pogrzebu, za zmarłego + Antoniego zostanie odprawionych …. Mszy Św. od uczestników pogrzebu. Zmarłych + Jadwigę, + Antoniego i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu…/

24. Życzymy miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie rodziny. Matce Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej powierzmy nasze rodziny i wszystkie codzienne sprawy. Powierzmy dzieci przeżywające I Komunię Św i Rocznicę Komunii, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, rodziców, wszystkich Solenizantów, fundatorów, ofiarodawców, wszystkich pracujących na rzecz kościoła, a także parafian przebywających z dala od rodzin. Prośmy Matkę Najświętszą, byśmy z każdym dniem naszego życia stawali się lepszymi i byśmy umieli sobie nawzajem okazywać miłość i pomoc. /Pod Twoją obronę./