VI Niedziela Wielkanocy – 26 .05.2019 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Żyjemy w czasach, w których tak bardzo brakuje nam miłości.  Człowiek oddalił się od Boga, oddalił się także od drugiego człowieka i coraz bardziej czuje się samotny. A Jezus z ogromną wrażliwością uczy nas tej prawdziwej miłości. Mówi do nas dzisiaj:  „Jeśli Mnie kto miłuje będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy. Niech te słowa Jezusa dadzą nam siłę do tego, byśmy w naszym codziennym życiu kierowali się miłością do Boga i do drugiego człowieka. Byśmy żyli według Bożych Przykazań. W dniu dzisiejszym chciejmy naszą modlitwą w szczególny sposób wszystkie nasze matki, życząc im, by zawsze czuły się kochane.

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Dzisiaj o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji wszystkich matek z okazji Dnia Matki. Z tej też okazji życzymy wszystkiego, co najlepsze, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zakliczyńskiej na każdy dzień życia.

2. Jeszcze do piątku uczestniczymy w Nabożeństwach Majowych o godz. 18.00.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o szczęśliwe urodzaje. Przyjdźmy, by modlić się o dobrą pogodę.

4. W piątek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W I Sobotę Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.00 i 6.30, a po południu o godz. 17.30 Nabożeństwo I Sobotnie. Zachęcamy wszystkich do odprawiania 5 kolejnych I Sobót miesiąca. W sobotę rozpoczną się także nabożeństwa czerwcowe.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Polsce pierwsza niedziela czerwca przeżywana jest także, jako Święto Dziękczynienia

7. Wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka, oraz wszystkim Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.

8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Pomyślmy o przygotowaniu ołtarzy. Prosimy, by poszczególne części parafii przygotowały 4 ołtarze na Rynku, a wszystkich zachęcamy do włączenia się w te przygotowania. Zachęcamy też do udziału w Koncercie Uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała.
Propozycje haseł do poszczególnych ołtarzy:
– Eucharystia – przymierze przyjaźni i posłuszeństwa
– „Pełni Ducha” – pełni miłosierdzia
– Eucharystia – doświadczenie żyjącego Jezusa
– Strzeżmy się tego, co nas rozdziela

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przez rodziny na zaplanowane prace remontowe. Ofiary złożyła:
– pewna rodzina z Zakliczyna – 400 zł. – Bóg zapłać

10. Wszystkie rodziny zapraszamy do składania na ten cel ofiar indywidualnych z podaniem imienia, nazwiska i adresu rodziny. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”

11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.

12. Zachęcamy do włączenia się w przygotowania do parafialnego pikniku rodzinnego, który będzie na placu rekreacyjnym przy plebani w dniu 9 czerwca. Prosimy, by poszczególne miejscowości zorganizowały własne drużyny do gry w siatkówkę plażową i w piłkę nożną. Prosimy by zgłaszać te drużyny do Ks. Wiesława. Będą konkursy, konkurencje, zamki, zjeżdżalnie, kiełbaski z grilla i ciasto, do którego upieczenia wszystkich was zapraszamy, by było czym wszystkich poczęstować. Około godz. 18.00 będzie nabożeństwo czerwcowe, a po nim wspólna zabawa pod gołym niebem.

13. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.00 w kościele.

14. W czasie ferii zimowych tj. 28.01 – 06.02.2020 r. z Zakliczyna organizowana jest 10 dniowa pielgrzymka do Ziemi Świętej. Organizatorem jest O. Tomasz Michalik franciszkanin. Wszystkie informacje znajdziemy na plakatach w gablotach parafialnych. Jest tam także podany kontakt z o. Tomaszem.

15. Rodzice, nauczyciele i uczniowie ZSP w Zakliczynie zapraszają nas dzisiaj na II Charytatywny Piknik Rodzinny pod hasłem „Serce za serce” w celu wsparcia leczenia pani dyrektor Anny Olszańskiej i absolwenta tej szkoły Szczepana Martyki. Piknik rozpocznie się o godz. 15.00 na terenie ZSP na Grabinie.

16. Wczoraj odbył się pogrzeb +Beaty Malik z Lusławic. Za zmarłą + Beatę zostanie odprawionych 7 Mszy Św. od uczestników pogrzebu. Dzisiaj także pogrzeb taty siostry Angeli pracującej w przedszkolu. Zmarłą + Beatę i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu …/3x.

17. Życzymy miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie rodziny. Matce Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej powierzmy nasze rodziny i wszystkie codzienne sprawy. Powierzmy wszystkich Solenizantów, ofiarodawców, wszystkich pracujących na rzecz kościoła, a także parafian przebywających z dala od rodzin. Prośmy Matkę Najświętszą, byśmy z każdym dniem naszego życia stawali się lepszymi i byśmy umieli sobie nawzajem okazywać miłość i pomoc. /Pod Twoją obronę./