Ogłoszenia

Zesłanie Ducha Świętego –  28.05.2023 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na modlących się w Wieczerniku Apostołów wraz z matką Najświętszą zstępuje Duch Święty, który umacnia ich do mężnego świadczenia o Chrystusie. Ten sam Duch Święty wciąż działa dziś w Kościele, i w każdym z nas. Buduje jedność, ożywia wiarę, rozpala miłość. Prośmy Ducha Świętego, by umocnił także nas zgromadzonych dziś w tym kościele, byśmy odważnie świadczyli o Chrystusie nie tylko wypowiadanym słowem, ale przede wszystkim naszym życiem opartym na Dekalogu.

II. I n f o r a c j e   d u s z p a s t e r s k i e­

1. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny i czas Komunii Św. wielkanocnej.

2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 6.30, 8.15, 9.30 i wieczorem o godz. 18.00.

3. W środę kończymy nabożeństwa majowe.

4. A w czwartek rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy Św. wieczornej.

5. W czwartek Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana.

6. Czwartek to także Dzień Dziecka, wszystkim dzieciom życzymy miłości płynącej od Boga i od ich rodziców.

7. W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca czerwca.

8. W czwartek modlimy się o powołania do służby Bożej.

9. Spowiedź przed I Piątkiem będzie w kaplicach w Stróżach i we Wróblowicach w czwartek o godz. 16.30, a w kościele parafialnym w I Piątek o godz. 17.00.

10. W I Piątek o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia i nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza Św.

11. W kościołach pomocniczych we Wróblowicach i w Stróżach Msza Św. w I Piątek o godz. 18.30.

12. W tym dniu modlimy się w intencji misji, a ofiarami złożonymi na tacę wspieramy misjonarzy.

13. W I Sobotę o godz. 17.30 Nabożeństwo I Sobotnie, z rozważaniem tajemnicy różańca, a o godz. 18.00 Msza Św. Zachęcamy wszystkich do odprawiania 5 kolejnych I Sobót miesiąca.

14. Przyszła niedziela to Dzień dziękczynienia w Polsce. Jest to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

15. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy, by poszczególne części parafii przygotowały 4 ołtarze na Rynku, a wszystkich zachęcamy do włączenia się w te przygotowania.
Propozycje haseł ołtarzy zaczynając od pierwszego na dolnej części Rynku:
– „Eucharystia dana i zadana Kościołowi”
– „Kościół posłany do świata”
– „Kościół żyje Eucharystią”
– „Kościół – sługa jedności”

16. Powoli przygotowujemy się do Parafialnego Święta Rodzin w niedzielę 11 czerwca. Chcemy w to Święto zgromadzić na placu rekreacyjnym dzieci, młodzież, rodziców i dziadków na wspólną modlitwę i zabawę. Zapraszamy także rodziny ukraińskie do wspólnej zabawy i integracji z naszą społecznością. W sposób szczególny zwracamy się do wszystkich pań, by na ten czas upiekły pyszne ciasta, którymi jak co roku będziemy częstować wszystkich zgromadzonych. Można będzie też ofiarować kawę, soki, zimne napoje, a wszystko po to, by je rozdać uczestnikom. Zaplanowane są także występy grup przedszkolnych, szkolnych, Kapeli Św. Idziego, Kapeli podwórkowej, Harmonistów i Heligonistów, rozgrywki w siatkówkę i piłkę nożną. Będą gry i zabawy, animacje, malowanie twarzy, konkurencje sportowe dla całych rodzin, zamki, zjeżdżalnie i inne atrakcje. Zapraszamy do udziału wszystkie Koła Gospodyń z terenu parafii w do współorganizowania tego wydarzenia porozumieniu z Akcją Katolicką, by było też coś dla ciała. Wszystkich zapraszamy do włączenia się w to działanie duszpasterskie.

17. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przez rodziny na prace remontowe. Ofiary złożyła:
– pewna rodzina z Lusławic – 1.000 zł. – Bóg zapłać
Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”

18. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.

19. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia.

20. Chór Cantando Canzoni zaprasza nas wszystkich dzisiaj o godz. 20.00 do sali Spytka Jordana w Ratuszu na koncert dedykowany wszystkim mamom z okazji Dnia Matki. Serdecznie zapraszamy na to piękne wydarzenie.

21. Spotkanie kandydatów na ministrantów w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w kościele.

22. Wyjazd młodzieży do Lednicy w piątek 2 czerwca o godz. 21.30 z parkingu przy kościele, a powrót w niedzielę 4 czerwca w godzinach południowych.

23. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Tadeusza Zięby z Lusławic. Za zmarłego + Tadeusza zostanie odprawionych 5 Mszy Św. od uczestników pogrzebu. Zmarłego + Tadeusza i wszystkich zmarłych z naszych rodzin polećmy Bogu bogatemu w miłosierdzie. /Dobry Jezu/ 3x.

24. Życzymy miłej niedzieli przeżytej w gronie bliskich. Zawierzmy Matce Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy. Zawierzmy wszystkich Solenizantów, Solenizantki, ofiarodawców, wszystkich którzy włączają się w przygotowania do Parafialnego Święta Rodziny, wszystkich pracujących dla naszego kościoła i parafii, a także parafian przebywających z dala od rodzin i prośmy Matkę Najświętszą, byśmy z każdym dniem naszego życia stawali się lepszymi i otwartymi na współpracę
z innymi dla dobra naszych bliźnich. /Pod Twoją obronę./