V Niedziela Wielkanocy 15.05.2022 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Zgromadzeni przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, pragniemy celebrować Jego zbawcze misteria, które dały nam zbawienie. W każdej Eucharystii, te misteria z życia Jezusa, czyli męka, śmierć i zmartwychwstanie, stają się obecne tu i teraz również naszym udziałem.Zmartwychwstały Jezus pragnie podczas tej Eucharystii wejść w naszeżycie. Chce nas obdarzyć Swoją miłością, byśmy i my się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował. On chce, byśmy także razem z Nim zmartwychwstawali z naszych słabości i grzechów. Zmartwychwstanie z Jezusem, to przede wszystkim nasze nawrócenie, przemiana naszego życia, i życie na co dzień miłością.

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

II. I n f o r a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Dzisiaj o godz. 11.00 dzieci klas IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii Św.

2. Jutro Święto Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, dzień imienin naszego Ks. Bpa Ordynariusza.

3. Przez cały maj o godz. 17.30 odprawiane są Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

4. W piątek o godz. 20.30 członkowie Zakliczyńskiego Klubu Małopolskich Harmonistów i Heligonistów będą grać pieśni maryjne przy figurze Matki Bożej Różańcowej na skarpie, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy na tę krótką chwilę wspólnej modlitwy wieczornej.

5. Powoli przygotowujemy się do parafialnego pikniku rodzinnego, który odbędzie się na placu rekreacyjnym przy plebani 12 czerwca. Bardzo prosimy, by kto tylko może włączył się w przygotowanie tej wspólnej zabawy ofiarując swoją pomoc. Zapraszamy także do pomocy wszystkie stowarzyszenia, Koła Gospodyń, szkoły, przedszkola i wszystkich chętnych. Prosimy, by poszczególne miejscowości zorganizowały własne drużyny do gry w siatkówkę plażową. Mogą to być też drużyny mieszane. Sołtysów lub inne osoby prosimy by zgłosiły te drużyny do Ks. Wiesława najpóźniej do 2 czerwca. Młodzież prosimy, by zorganizowała drużyny do piłki nożnej i też należy je zgłosić do 2 czerwca. Będą to rozgrywki o Puchar Parafii Św. Idziego. Wszyscy zaś będziemy kibicować swoim drużynom. Będą też konkursy, konkurencje, zamki, zjeżdżalnie, kiełbaski z grilla i ciasto, do którego upieczenia wszystkich was zapraszamy, by było czym wszystkich poczęstować. Około godz. 18.00 będzie nabożeństwo czerwcowe, a po nim wspólna zabawa pod gołym niebem.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Akcji Katolickiej, które same wyszły z propozycją, by pomalować ławki, które w czasie obowiązujących limitów były wokół kościoła. Panie wykonały ogromną pracę wyczyszczenia i pomalowania 50 ławek, w ramach przygotowania do pikniku rodzinnego.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przez rodziny na prace remontowe. Ofiary złożyła:
– pewna osoba – 500 zł.
– pewna osoba z Lusławic – 500 zł. – Bóg zapłać

8. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”.

9. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.

10. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00 w kościele.

11. Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek po Mszy Św. wieczornej.

12. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII w czwartek o godz. 17.30 w kościele. Na spotkanie zapraszamy także rodziców.

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Juliana Soski. Za zmarłego + Juliana zostaną odprawione 2 Msze Św. od uczestników pogrzebu. Zmarłego + Juliana i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu …/3x.

14. Życzymy miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie rodziny. Matce Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej powierzmy nasze rodziny i wszystkie codzienne sprawy. Powierzmy dzieci przeżywające I Komunię Św. i Rocznicę Komunii, rodziców, wszystkich Solenizantów, solenizantki, ofiarodawców, wszystkich pracujących na rzecz kościoła, a także parafian przebywających z dala od rodzin. Prośmy Matkę Najświętszą, byśmy z każdym dniem naszego życia stawali się lepszymi i byśmy umieli sobie nawzajem okazywać miłość i pomoc. /Pod Twoją obronę./