XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Eucharystia to dziękczynienie. I właśnie takiej postawy wdzięczności uczy nas Jezus Chrystus. Pomyślmy czy my umiemy dziękować Panu Bogu za dary, które od Niego otrzymujemy? Za życie, za zdrowie, za dobrych i kochających ludzi, za pracę, za to, że mamy co jeść, a także za wszystkie dary duchowe, które otrzymujemy w sakramentach świętych w Kościele? Czy umiemy być wdzięczni również wobec ludzi, którym na nas tak bardzo zależy? Uczmy się tej wdzięczności od samego Jezusa i Świętych.

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Rozpoczęliśmy wakacje. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy miłego wypoczynku. Zwracamy się z prośbą do dzieci, młodzieży i rodziców byście podczas wakacyjnego odpoczynku znaleźli czas na uczestnictwo we Mszy Św. także w dni powszednie. Zaś przychodząc do kościoła czy to u nas, czy gdziekolwiek będziemy wypoczywać, pamiętajmy by uszanować to święte miejsce przez odpowiedni strój.

2. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek i zapraszamy do włączenia się w życie religijne naszej parafii.

3. Dzieci, młodzież, wszystkich dorosłych i gości zapraszamy w środy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątki na Godzinę Miłosierdzia odprawianą o godz. 17.00.

4. Wczoraj o godz. 10.00 odbyła się w naszym kościele Uroczystość I Komunii Św. dzieci ze SP we Wróblowicach, a o godz. 12.00 Uroczystość I Komunii Św. dzieci ze SP w Stróżach.

5. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klasy IIIc SP w Zakliczynie.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będzie I Komunia Św. dzieci z klasy IIIa SP w Zakliczynie, a w niedzielę 12 lipca o godz. 11.00 I Komunia Św. dzieci z klasy IIIb SP w Zakliczynie. Wszystkie dzieci polecajmy dobremu Bogu w naszych modlitwach.

7. We wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie przed I Komunią Św. dla dzieci z klasy IIIa SP w Zakliczynie. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin będzie w sobotę o godz. 8.30 w kościele parafialnym.

8. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W sposób szczególny modlimy się w tym dniu w intencji papieża Franciszka. Msze Św. będą odprawione w kościele parafialnym w Zakliczynie o godz. 6.30, 8.15, 9.30 i wieczorem o godz. 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską w Rzymie, by mogła prowadzić dzieła apostolskie na całym świecie.

9. W środę o godz. 18.00 Msza Św. i procesja Różańcowa wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do uwielbienia Różańcowej Pani Zakliczyńskiej.

10. W czwartek święto NMP Tuchowskiej. W tym dniu modlimy się też o powołania kapłańskie.

11. W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek, I Piątek i I Sobotę Miesiąca lipca.

12. Spowiedź w kościele parafialnym w I Piątek o godz. 17.00

13. W piątek przeżywamy święto Św. Tomasza Apostoła. O godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia, a o godz. 18.00 Msza Św.

14. W kościołach pomocniczych w Stróżach i we Wróblowicach Msza Św. w I Piątek o godz. 8.30. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na misje.

15. W sobotę nabożeństwo I Sobotnie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do praktykowania pięciu I Sobót miesiąca.

16. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przez rodziny na zaplanowane prace remontowe. Ofiary złożyła:
– pewna osoba z Lusławic – 300 zł.
– pewna osoba z Lusławic – 400 zł. – Bóg zapłać
Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”

17. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.

18. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień życia.

19. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Stanisławy Gondek z Wróblowic. Za + Stanisławę zostanie odprawionych 5 Mszy Św. od uczestników pogrzebu. Zmarłą + Stanisławę i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu …/3x

20. Życzymy miłej i spokojnej niedzieli przeżywanej w gronie bliskich. Różańcowej Pani Zakliczyńskiej zawierzmy nasze rodziny i wszystkie codzienne sprawy. Powierzmy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. ofiarodawców. powierzmy Solenizantów i Solenizantki, drogich gości, wszystkich ofiarodawców i wykonujących całkowicie bezinteresownie różne prace dla naszej parafii, a także parafian przeżywających rozłąkę ze swoimi bliskimi i prośmy Matkę Najświętszą, byśmy umocnieni Eucharystią stawali się lepszymi i bardziej otwartymi na siebie nawzajem. /Pod Twoją obronę./