XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Nie wystarczy wiedzieć, że Jezus jest Mesjaszem. Nie wystarczy wierzyć, że jest Synem Bożym. Jezus stawiając nam dziś pytanie „Za kogo ludzie Mnie uważają” oczekuje od nas konkretnej odpowiedzi. Nie tej wyuczonej na pamięć z katechizmu, ale tej płynącej z głębi naszego serca. Odpowiedzmy więc całym naszym sercem: Jezu, Ty jesteś moim Panem, Ty jesteś moim Bogiem, Ty jesteś Miłością mojego życia. I w tym duchu wychowujmy nasze najmłodsze pokolenie zakliczynian.

Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na pomoc Kościołowi w Kazachstanie, gdzie pracuje Ks. Robert Pyzik, który dzisiaj głosi w naszym kościele Słowo Boże.

Ofiary składane do puszek przy kościele przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się by służyły one przekazywaniu prawdy i kształtowaniu właściwych postaw społecznych, moralnych i patriotycznych.

2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. w naszej parafii.

3. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii: we wtorek święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, a w piątek święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś do puszek przy kościele przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone przez rodziny naszej parafii na zaplanowane prace remontowe w naszej parafii.
Ofiarę złożyli:
– pewna rodzina z Lusławic – 500 zł.
– pewna rodzina z Wesołowa – 500 zł.
– pewna rodzina z Zakliczyna – 500 zł. – Bóg zapłać.

6. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia i zapraszamy Was do udziału we Mszy Św. w dniu imienin.

8. Jest do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.

9. W zakrystii można nabyć Kalendarz dla działkowiczów w formie książkowej w cenie 25 zł. oraz kalendarze ścienne na 2019 rok w cenie 5 zł.

10. Wszystkich członków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 na plebani.

11. Spotkanie i zapisy do DSM we wtorek o godz. 16.00 w salce katechetycznej.

12. Spotkanie kantorek i wszystkich dziewczynek chcących śpiewać w kościele w piątek o godz. 16.00 w salce katechetycznej.

13. Spotkanie młodzieżowej Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

14. Spotkanie aspirantów, ministrantów i wszystkich chętnych do Służby Bożej w sobotę o godz. 9.00 w salce katechetycznej.

15. Spotkanie Modlitewnej Grupy Św. Józefa w sobotę o godz. 16.00 w salce katechetycznej.

16. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjalnych i VIII szkoły podstawowej w czwartek o godz. 18.00 w kościele. Podczas Mszy Św. kandydaci uroczyście wyraża swoją wolę przystąpienia do sakramentu bierzmowania.

17. Ogłoszenie zewnętrzne.

18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Antoniny Ogonek z Wesołowa i + Kazimiery Sułkowskiej ze Stróż. Za zmarłą + Antoninę zostanie odprawionych 8 Mszy Św. od uczestników pogrzebu, za zmarłą + Kazimierę zostaną odprawione 4 Msze Św. od uczestników pogrzebu. Zmarłych + Antoninę, + Kazimierę i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu …/3x

19. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Powierzmy Różańcowej Pani Zakliczyńskiej nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy. Polećmy wszystkich Solenizantów, Ks. Roberta, drogich gości, dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, wszystkich ofiarujących swoją pracę dla kościoła i parafii, polećmy wszystkich parafian, a zwłaszcza tych przebywających z dala od swych rodzin, poza granicami kraju, by nasza wspólna modlitwa dawała nam siłę do przezwyciężania wszystkich trudności. /Pod Twoją obronę./