IV Niedziela Zwykła –  30.01.2023 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Dzisiejsza Liturgia Słowa mówi nam o tym, że Bóg zawsze wybiera sobie prostych i pokornych, aby ukazać im mądrość wiary i wielkość swojej łaski. Przez pobożny udział we Mszy św. okazujemy Panu Bogu posłuszeństwo i naszą pokorę, otwierając się na niepojęte tajemnice, jakimi również dzisiaj obdarza nas Chrystus. To prawda, jesteśmy grzeszni, słabi i potrzebujemy Bożego miłosierdzia. Dlatego stańmy z pokorą i ufnością przed Bogiem i prośmy Go, aby uleczył nasze słabości i obdarzył nas swoim błogosławieństwem na kolejny tydzień naszego życia.

II. I n f o r a c j e   d u s z p a s t e r s k i e­

1. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich przybyłych na zimowy wypoczynek i życzymy miłego pobytu w naszej wspólnocie.

2. Dzisiaj kolęda na ulicach naszego miasta. Organizatorem tego wydarzenia jest Kapela Św. Idziego i Zakliczyński Klub Małopolskich Heligonistòw i Harmonistòw. Kolęda rozpocznie się o godz.14.00. Kolędując wspólnie wyruszymy z placu rekreacyjnego przy plebani, przejdziemy ulicami miasta, by ponownie wrócić na plac rekreacyjny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu religijnym. Włączmy się w pielęgnowanie tej pięknej polskiej tradycji wspólnego kolędowania.

3. W czasie tej kolędy odbędzie się zbiórka na chorego Wojtka Kiełbasę ucznia klasy IV w Biskupicach Melsztyńskich, którego koledzy grają w Kapeli Św. Idziego. Wojtkowi 2 lata temu zmarła na nowotwór mama, a teraz on walczy o życie. Potrzebny jest lek za 900.000 zł. Kolęda ta będzie okazją, by pomóc Wojtkowi.

4. W środę o godz. 17.00 Msza Św. a po niej procesja różańcowa wokół kościoła z lampionami. W szczególny sposób zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami. Rodziców prosimy by przynieśli świece od chrztu dzieci. W czasie Mszy Św. świece zostaną poświęcone, a następnie wręczone dzieciom.

5. W czwartek będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego potocznie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.15, 9.30 i o godz. 17.00. Msza Św. we Wróblowicach o godz. 16.30, a Msza Św. w Stróżach o godz. 18.00. Na wszystkich Mszach Św. będzie obrzęd poświęcenie gromnic. Postarajmy się, by z każdego domu przynieść gromnicę do poświęcenia.

6. Składka w tym dniu przeznaczona jest na klasztory klauzurowe w naszej diecezji, w których siostry nieustannie modlą się za nas. Wśród nich są także Siostry Bernardynki z Kończysk.

7. W tym tygodniu będziemy przeżywać I Piątek i I Sobotę miesiąca lutego.

8. Spowiedź na I Piątek w kaplicach w Stróżach i we Wróblowicach w środę o godz. 15.30. Spowiedź w kościele parafialnym w I Piątek o godz. 16.00.

9. W I Piątek Msza Św. o Sercu Bożym w kościele parafialnym o godz. 6.00 i 6.30. Po południu o godz. 16.00 Godzina Miłosierdzia, a o 17.00 Msza Św.

10. W kaplicy w Stróżach i we Wróblowicach Msza Św. o godz. 18.00. W I Piątek naszą modlitwą i ofiarami wspieramy misjonarzy.

11. W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.00, 6.30, a po południu o godz. 16.30 Różaniec z rozważaniem tajemnicy różańcowej i Msza Św. wieczorna z formularzem niedzielnym. Zachęcamy do odprawiania 5 I Sobót miesiąca.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na zaplanowane remonty. Ofiarę złożyli:
– pewna rodzina – Zakliczyn ul. Tarnowska – 500 zł.
– pewna rodzina – Zakliczyn ul. Tarnowska – 200 zł.
– pewna rodzina z Lusławic – 1.000 zł.
Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”.

13. Ks. Biskup Ordynariusz zwraca się z prośbą, byśmy robiąc roczne rozliczenie podatkowe zechcieli przekazać 1,5% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stolikach z prasą znajdziemy ulotki z KRS-em Caritasu.

14. Zachęcamy też do przekazania 1,5% podatku dla naszego parafianina, pana Marka Słowińskiego z ul. Spokojnej chorego na stwardnienie zanikowe boczne. KRS 0000 089 541 z dopiskiem Marek Słowiński jako cel szczegółowy.

15. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia.

16. Jest do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Zachęcamy do lektury.

17. Towarzystwo Miłośników Ziemi Zakliczyńskiej wyszło z propozycją, by z okazji zbliżających się jubileuszy 200 – lecia konsekracji kościoła i 700 – lecia istnienia parafii wydać wraz z parafią w formie książkowej zapiski kroniki parafialnej zawierające dzieje parafii uzupełnione zdjęciami
z dawnych czasów, które być może zachowały się w naszych domach. Dlatego zwracamy się z prośbą, by przejrzeć swoje domowe archiwa, może znajdziemy tam zdjęcia z różnych uroczystości w naszym kościele, które ubogacą opisaną historię. Zdjęcia te zostałyby zeskanowane i od razu oddane właścicielom.

18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Marka Małochleb z Faściszowej. Za zmarłego + Marka zostaną odprawione 2 Msze Św. od uczestników pogrzebu. Zmarłych + Marka i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu …/

19. Ogłoszenie zewnętrzne.

20. Życzymy wszystkim miłej niedzieli przeżywanej w gronie rodziny. Zawierzmy Matce Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy. Polećmy dzieci, młodzież, rodziców, chorych
i cierpiących, Solenizantki, Solenizantów, gości, ofiarodawców, wszystkich wykonujących różne prace dla parafii, a także parafian przeżywających rozłąkę z bliskimi. Prośmy o to, byśmy umocnieni Eucharystią budowali parafialną wspólnotę dobra i miłości. /Pod Twoją obronę./