Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu 28.11.2021 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Gromadzimy się przy ołtarzu Pana w pierwszą Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy bowiem nowy okres liturgiczny pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”, który w sposób szczególny ma nas przygotować na kolejne przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa. Prośmy Boga, aby ten dzień przyjścia nie zaskoczył nas jak złodziej, ale byśmy z niegasnącym światłem wiary zawsze byli gotowi na przyjęcie Jezusa do naszych serc w Eucharystii.

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Przez cały Adwent codziennie o godz. 6.00 Godzinki ku czci Matki Bożej, a o godz. 6.30 Roraty. Po południu o godz. 17.00 Roraty dla dzieci połączone z procesją z lampionami i specjalną nauką. Serdecznie zapraszamydo udziału w Roratach. Możliwość spowiedzi mamy codziennie rano w czasie śpiewania Godzinek i po południu w czasie Rorat.

2. Od dzisiaj możemy nabywać świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Są one wyłożone na stolikach z prasą katolicką. Do odpowiedniego otworu wrzucamy ofiarę przynajmniej 7 zł.

3. W zakrystii u siostry od dzisiaj możemy nabywać poświęcone opłatki.

4. Jutro rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP jest patronalnym świętem młodzieży i rodzin, dlatego wszystkie rodziny, a także młodzież klas VII i VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na Triduum. Triduum będzie w środę, czwartek i piątek o godz. 17.00. Udział w Triduum jest częścią stałej formacji przed bierzmowaniem. Zapraszamy także młodzież szkół ponadpodstawowych oraz młodzież pracującą.

6. We Wtorek Święto Św. Andrzeja Apostoła.

7. W środę o godz. 17.00 Msza Św. i procesja różańcowa wokół kościoła. Na to nabożeństwo zapraszamy także rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. W czasie Mszy Św. zostaną poświęcone przyniesione przez rodziców medaliki, następnie rodzice przekażą je swoim dzieciom.

8. W pierwszą niedziele adwentu zachęcamy rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. w naszej parafii, by wykorzystali ten czas na przemyślenie i przygotowanie szopki Bożonarodzeniowej w kaplicy bocznej. Każdego roku szopka ta jest wynikiem pracy zespołowej wszystkich rodziców i ich darem dla całej parafii, a zwłaszcza dla dzieci.

9. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę grudnia.

10. W I czwartek o modlimy się o powołania do służby Bożej w Kościele.

11. Spowiedź na I Piątek w kaplicach w Stróżach i we Wróblowicach w czwartek o godz. 15.30. Spowiedź w kościele parafialnym będzie w I Piątek o godz. 16.00.

12. W I Piątek Msza Św. o Sercu Bożym w kościele parafialnym o godz. 6.30. Po południu o godz. 16.00 Godzina Miłosierdzia, a o godz. 17.00 Msza Św. Roratnia.

13. W kaplicy w Stróżach i we Wróblowicach Msza Św. o godz. 17.30. W I Piątek naszą modlitwą i ofiarami wspieramy misjonarzy.

14. W I sobotę o godz. 6.30 Msza Św. Roratnia a po południu o godz. 16.30 Różaniec z rozważaniem tajemnicy różańca i Msza Św. Roratnia.

15. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, dlatego przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

16. Serdeczne Bóg zapłaćza ofiary indywidualne złożoneprzez rodziny na prace remontowe. Ofiarę złożyli:
– pewna rodzina z Wesołowa – 200 zł. – Bóg zapłać.
Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”.

17. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia.

18. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

19. W sklepach oznaczonych specjalnymi plakatami, młodzież ze Szkolnego Koła Caritas prowadzi „Akcję Kilo”. Robiąc zakupy pomyślmy o innych i podzielmy się z nimi czym możemy.

20. W przyszłą niedzielę przy kościele i przy kaplicach naszej parafii, odbędzie się kiermasz ciast i różnych przedmiotów prowadzony przez wolontariuszy na rzecz chorego Tomasza Stojowskiego z Bieśnika. Będzie to okazja, by okazać serce potrzebującemu naszej pomocy bratu.

21. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas jutro po Mszy Św. wieczornej w salce parafialnej.

22. Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek po Mszy Św. wieczornej.

23. W Kościele wszyscy jesteśmy misjonarzami, z tej racji już wcześniej chcemy przygotować tegoroczną Kolędę Misyjną. Dlatego w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do kościoła dzieci, rodziców i wszystkich chętnych chcących się włączyć w to wielkie dzieło misyjne kościoła. W sposób szczególny prosimy rodziców by zachęcili swoje dzieci do udziału w Kolędzie Misyjnej, ale prosimy też by sami rodzice chcieli się włączyć w to dzieło będąc opiekunami tych dzieci. Utwórzmy taką nową wspólnotę misyjną rodzin w naszej parafii.

24. W niedzielę 5 grudnia spodziewamy się wizyty św. Mikołaja. Spotkanie ze Św. Mikołajem będzie w kościele po Mszy Św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, scholkę, DSM i młodzież z Grupy Apostolskiej.

25. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Władysława Wszołka z DPJ i + Czesława Piłata ze Stróż. Za zmarłego + Czesława zostaną odprawione 2 Msze Św. od uczestników pogrzebu. Zmarłych + Władysława, + Czesława i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu …/

26. Życzymy wszystkim miłej niedzieli. Matce Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej zawierzmy nasze rodziny i wszystkie codzienne sprawy. Módlmy się w intencji Solenizantów i Solenizantek, za dzieci, młodzież, rodziców, ofiarodawców, wszystkich pracujących na rzecz parafii, a także parafian przeżywających rozłąkę ze swoimi bliskimi. Módlmy się o ustanie epidemii. Niech nasza modlitwa umocni nas w czynieniu dobra i budowaniu wiary w naszych rodzinach i w naszej wspólnocie parafialnej. /Pod Twoją obronę./