II Niedziela Zwykła – 20 .01.2019 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Bracia i Siostry. Myślę, że wielu z nas ma takie przekonanie, że Bóg jest jakiś taki surowy i okrutny, że nie obchodzą Go nasze problemy, a cała ta nasza religia jest jakaś taka ponura i smutna. Wielu młodych twierdzi, że Pan Bóg odbiera radość, bo wszystkiego zabrania: zabawy, przyjemności i używania świata za wszelką cenę. Ale to nie prawda. Jezus Chrystus jest obecny w naszym życiu, cieszy się naszą radością, martwi się naszymi problemami i błogosławi naszej pracy, zmaganiom i cierpieniom i wnosi w codzienne życie: wesele i radość. Otwórzmy więc przed Nim nasze serca, i prośmy by je przemienił tak, jak przemienił wodę w wino w Kanie Galilejskiej.

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła i salki katechetycznej.

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Serdecznie witamy wszystkich gości przybyłych do nas na zimowy wypoczynek. Zachęcamy do udziału w życiu religijnym naszej parafii.

2. Zapraszamy na nabożeństwa odprawiane w naszym kościele. W środę o godz. 17.00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek o godz. 16.00 na godzinę Miłosierdzia.

3. Przeżywamy Tydzień Powszechnej Mo dlitwy o Jedność Chrześcijan. Przychodźmy do kościoła, by modlić się o jedność w naszych rodzinach, w sąsiedztwie i w całej parafii.

4. Jutro Dzień Babci. Wszystkim Babciom wyrażamy wdzięczność za ich miłość, dobroć i okazywane serce oraz z wielką czcią całujemy Wasze spracowane ręce i prosimy Boga by dał Wam zdrowie i siłę do radosnego przeżywania Waszego dojrzałego wieku. Podobne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich Dziadków. Wszystkich Dziadków i Babcie wraz z wnukami zapraszamy w do kościoła w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 11.00, by dziękować Bogu za ten dar Waszej obecności.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 9.30 i chwilę po Mszy Św. wystąpi nasza parafialna Kapela Św. Idziego. Serdecznie zapraszamy.

6. Młodzież z obydwu parafii zaprasza nas dzisiaj na jasełka pt. „Do szopy, do szopy wszyscy”. Jasełka rozpoczną się w ratuszu o godz. 17.15. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na ogrzewanie naszego kościoła.

8. Bóg zapłać także za ofiary składane rodziny naszej parafii na zaplanowane prace remontowe. Ofiary złożyli:
– pewna rodzina z Lusławic – 500 zł.
– pewna rodzina Zakliczyn, ul. Tarnowska 200 zł. – Bóg zapłać.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia.

10. Jest do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.

11. Firma ubezpieczeniowa PZU informuje, że od 7 stycznia do 1 lutego można opłacać ubezpieczenie budynków rolnych. Opłaty przyjmowane są w budynku Ratusza w bibliotece od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 13.30.

12. Porządek kolędy.

13. Jeżeli jakaś rodzina nie była obecna w domu podczas kolędy, a ma życzenie przyjąć kapłana by pobłogosławił dom i mieszkającą w nim rodzinę, można się umówić indywidualnie z księdzem na kolędę w dogodnym czasie.

14. Życzymy Wam miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Polećmy Matce Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy. Polećmy Solenizantów, gości, dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, chorych, cierpiących, wszystkich ofiarodawców a także parafian przebywających z dala od rodzin, poza granicami kraju, byśmy byli zawsze wierni Panu Bogu. /Pod Twoją obronę./