V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Bracia i Siostry, Rekolekcje mają nam uświadomić, że Jezus nikogo nie potępia, ale każdemu daje szansę i każdego chce obdarzyć przebaczeniem i miłosierdziem. W tym świętym czasie Rekolekcji Jezus przypomina nam, czym jest prawdziwe miłosierdzie, które łączy się z nawróceniem. Bóg zawsze patrzy na nasze serca i nasze dobre intencje – a nie na grzech. Dlatego otwórzmy się na Boże Miłosierdzie w czasie tych Świętych Rekolekcji i módlmy się o łaskę dobrej spowiedzi Św. dla całej naszej parafii.

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

II. I n f o r a c j e   d u s z p a s t e r s k i e­

1. Serdecznie witamy w naszej parafii Ks. Rekolekcjonistę, naszego rodaka, Ks. Andrzeja Górskiego, który będzie się dzielił z nami Słowem Bożym. Jego posługę podczas rekolekcji polecamy Matce Bożej Zakliczyńskiej.

2. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek 19 marca od godz. 8.30 do godz. 12.00 z przerwą 10.00 – 10.30 i od godz. 14.30 do godz. 18.00 z przerwą 16.00 – 16.30.

3. Spowiedź w kaplicy w Stróżach i we Wróblowicach o godz. 10.30.

4. W tym dniu ze względu na dłuższy czas spowiedzi Msza Św. wieczorna w kościele o godz. 18.00.

5. Podczas rekolekcji na wszystkich Mszach Św. będą zbierane ofiary.

6. Jutro o godz. 15.00 udamy się do chorych w domach. Prosimy by na godz. 15.00 przysłać pojazdy.

7. We wtorek, w dzień spowiedzi będziemy przeżywać Uroczystość Św. Józefa. Jest to święto Sióstr ze zgromadzenia Św. Józefa pracujących w naszej parafii. Wszystkim Siostrom składamy serdeczne życzenia i wyrażamy naszą wdzięczność za ich posługę w kościele, szkole i przedszkolu.

8. Jest to także dzień imienin Ks. Prałata Józefa Piszczka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, odwiedźmy jego grób na cmentarzu.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, wszystkim Józefom, paniom i panom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia.

10. W piątek o godz. 16.00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, a po niej Msza Św. wieczorna.

11. W niedzielę Droga Krzyżowa o godz. 14.30, o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zaraz po Gorzkich Żalach Msza Św. popołudniowa.

12. Przez cały Wielki Post możemy składać do puszek w kościele Jałmużnę Postną, jako jedna z form wynagrodzenia za nasze grzechy, zwłaszcza niezachowania postu w piątki.

13. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy Św. o godz. 9.30. Zgromadzimy się na zewnątrz kościoła przy głównym wejściu, by tam uczestniczyć w obrzędzie poświęcenia palm i w procesji z palmami wokół kościoła. Na pozostałych Mszach Św. poświęcenie zwykłe, bez procesji. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

14. W niedzielę Palmową o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się Oratorium Pasyjne pt.: „Ślad losu” w wykonaniu połączonych Chórów: Cantus Gaudio z Gromnika, Cantores Sancti Jacobi z Powroźnika i naszego Chóru Cantando Canzoni z Zakliczyna. Łącznie z muzykami wystąpi ponad 100 osób. Będzie to wielkie wydarzenie artystyczne koronujące duchowe przeżycie Niedzieli Palmowej, a zarazem piękne wprowadzenie nas w tematykę Wielkiego Tygodnia. Koncert poprowadzi kompozytor i dyrygent p. Dawid Nawalaniec. Serdecznie Was wszystkich zapraszamy na to przepiękne wydarzenie duchowo-artystyczne.

15. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom rejon: Zakliczyn ul. Mickiewicza w stronę Wesołowa; Zakliczyn ul. Piłsudskiego i dolna cz. Rynku; Zakliczyn ul. Grabina domy k. DPJ i ul. Łęgi; Wesołów Wieś; Wesołów Pobrzeże od p. Żychowskich do p. Grzesickich; Wesołów koło drogi Lewa strona; Lusławice Ukraina; Lusławice blok 290 m. 1-40 za złożone ofiary na sprzątanie kościoła, kwiaty i całoroczne dekoracje kościoła.

16. Składamy serdeczne podziękowanie panu Rafałowi Wojakiewiczowi i panu Pawłowi Wojakiewiczowi z Wesołowa, za wykonanie do salki katechetycznej dwóch pięknych, dużych stołów o łącznej długości 5.20 m i szerokości 1.20 m. Stoły te będą służyły wszystkim grupom parafialnym. Bóg zapłać za ten wielki dar dla parafii. Zostało nam jeszcze kupić ok. 40 krzeseł i będzie tam pięknie i nowocześnie.

17. Serdeczne Bóg zapłać Paniom, które jak zwykle po zimie posprzątały plac kościelny i całą skarpę.

18. Wszystkich ofiarodawców i wszystkich pracujących dla parafii polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach.

19. Jest do nabycia Gość Niedzielny, a w nim wiele bardzo ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.

20. Spotkanie Grupy Biblijnej w czwartek o godz. 18.00 w salce katechetycznej.

21. Jutro o godz. 13.30 pogrzeb + Władysława Niemca z Wróblowic. Zmarłego + Władysława i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu…/.

22. Życzymy miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie rodziny. A na ten nowy tydzień, na czas rekolekcji parafialnych i szkolnych, powierzmy się Matce Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej. /Pod Twoją obronę./