Wszystkich Świętych w obiektywie Natalii Mazgaj!

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten „płomyk nadziei”, wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

W tym dniu o godz. 14.00 przy głównej bramie na cmentarzu rozpoczęła się procesja z modlitwą różańcową za zmarłych. Po procesji na cmentarzu została odprawiona uroczysta Msza Św. z kazaniem, ofiarowana za wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu oraz za zmarłych z naszych rodzin, pochowanych na innych cmentarzach.

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.

Fot. N. Mazgaj