Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży 6 maja 2016 r. – Zapraszamy!

W dniach od 1 do 13 maja w naszej diecezji będziemy przeżywać Peregrynację Znaków Światowych Dni Młodzieży. Jest to dla nas wyjątkowa okazja, aby osobiście przyjąć Znaki, które otrzymaliśmy od św. Jana Pawła II: w 1984 r. Krzyż Roku Odkupienia i w 2003 r. Ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani. Znaki te nieustannie przemierzają cały glob, a w tym bardzo ważnym dla nas okresie przygotowań do ŚDM zagoszczą również w naszej diecezji.

W dniach 5-6 maja okręg ciężkowicki, do którego należy dekanat Zakliczyński będzie świadkiem tego historycznego wydarzenia! Symbole Światowych Dni Młodzieży odwiedzą Bobową, Tuchów, Ciężkowice oraz Zakliczyn.

Program peregrynacji:

5 maja (czwartek)

16.00 – 17.30 – Bobowa (Powitanie znaków ŚDM, Msza św. i czuwanie)

18.00 – 20.00 – Tuchów – św. Jakuba (Powitanie znaków ŚDM ,Msza św. i czuwanie)

20.30 – 23.00 – Ciężkowice ( Apel i czuwanie)

6 maja (piątek)

9.00 – 14.00 – Ciężkowice (Czuwanie przy symbolach, Pożegnanie znaków ŚDM)

14.30 – 16.00 – Zakliczyn parafia pw. św. Idziego Opata (Powitanie znaków ŚDM ,Godzina Miłosierdzia, pożegnanie znaków)

Wszyscy możemy być tego świadkami! Nie może Was zabraknąć!