VI Niedziela Wielkanocy – 05.05.2024 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Miłość to nadprzyrodzony dar Boga dla człowieka. Chrystus zachęca nas dzisiaj, abyśmy miłowali naszych bliźnich „tak jak On nas umiłował”. Każdy dzień naszego życia to kolejna szansa, by dawać ludziom miłość, która pochodzi od Jezusa Chrystusa. A ta Jezusowa miłość jest „cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie działa obłudnie, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą”. Niech ta miłość Chrystusowa opromieni całe nasze życie.

II. I n f o r a c j e   d u s z p a s t e r s k i e­

1. Nabożeństwa Majowe odprawiane są w naszej parafii codziennie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30. Serdeczne zapraszamy.

2. Jutro święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba; w środę Uroczystość Św. Stanisława bpa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. We wtorek o godz. 10.30 Msza Św. z racji w intencji samorządu Miasta i Gminy Zakliczyn z racji zaprzysiężenia władz naszego Miasta i Gminy, o potrzebne łaski do służby lokalnej społeczności. O godz. 12.00 uroczysta sesja w Ratuszu w sali Spytka Jordana.

4. W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Nabożeństwa do Św. Rity odbywają w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00. Najpierw Msza Św. w intencjach, napisanych przez Was na kartkach i złożonych w koszyczkach na stolikach w przedsionkach kościoła. Na początku Mszy Św. te prośby i podziękowania zostaną odczytane. Po Mszy Św. nabożeństwo do Św. Rity, z obrzędem poświęcenia róż i ucałowaniem relikwii Św. Rity. Róże można nabyć przed Mszą Św. u dziewczynek z DSM. Na to nabożeństwo zapraszamy także Modlitewną Grupę wsparcia osób uzależnionych i współuzależnionych.

5. W piątek o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe oraz rozpoczęcie Nowenny do Ducha Św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W każdy piątek maja panowie z Kapeli Św. Idziego oraz Harmoniści i Heligoniści będą grać o godz. 20.30 pieśni maryjne przy figurze MB Różańcowej na skarpie, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy na tę krótką chwilę modlitwy.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. W naszej parafii w przyszłą niedzielę 12 maja będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Św.
– o godz. 9.30 I Komunia Św. dla dzieci ze SP w Stróżach i we Wróblowicach
– o godz. 11.30 I Komunia Św. dla dzieci ze SP w Zakliczynie.

9. Bardzo prosimy, by te Msze Św. zarezerwować dla dzieci, rodziców i rodzin dzieci przystępujących do I Komunii Św. W dniu I Komunii Św. będzie
dodatkowa Msza Św. dla wszystkich parafian o godz. 14.00.

10. Spowiedź przed I Komunią Św. dla dzieci, rodziców i całych rodzin w sobotę o godz. 8.30 I grupa, o godz. 9.00 II grupa.

11. Rocznica I Komunii Św. dla dzieci z całej parafii w niedzielę 19 maja na Mszy Św. o godz. 11.00

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim rodzicom, którzy wczoraj tak licznie przeszli, by przygotować kościół, teren przy kościele i przy plebanii na Uroczystość I Komunii Św. Bóg zapłać.

13. Jutro o godz. 18.30 próba ustawienia dla dzieci ze Stróż i Wróblowic.

14. We wtorek o godz. 18.30 próba ustawienia dla dzieci z Zakliczyna.

15. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 6.30.

16. Składamy serdeczne Bóg zapłać pewnej rodzinie z Wesołowa za ofiarę 500 zł. na prace remontowe.

17. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach.

18. Przyszła niedziela to II niedziela maja, składka inwestycyjna przeznaczona jest na prace remontowe w parafii.

19. Jak już było zapowiadane w sobotę 18 maja w naszej parafii odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka DSM pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Jeża. Na to wydarzenie przyjedzie do nas ok. 2.500 dziewczynek z całej diecezji wraz z księżmi rodzicami i opiekunkami. Zwróćmy uwagę, że jest to sobota, dzień wzmożonego handlu na zakliczyńskim rynku. W związku z tym już dzisiaj zwracamy się do Was wszystkich z prośbą, byście przekazali swoim bliskim z ościennych miejscowości, że w tym dniu nie będzie możliwości parkowania w całym Zakliczynie, by zapewnić miejsca postoju dla autobusów, busów i samochodów osobowych, którymi przyjadą pielgrzymi. Parking przy kościele i cała ul. Mickiewicza będą zamknięte. Podobnie parking przy klasztorze, na Kamieńcu, przy cmentarzu, plac targowy i cała strefa na Grabinie będą przeznaczone dla pielgrzymów. Prosimy o szczególną wyrozumiałość dla przyjeżdżających, bo będą to pielgrzymi, którzy pewnie nigdy nie byli w Zakliczynie.

20. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień Waszego życia.

21. Siostrze Florianie, która wczoraj przeżywała święto swojego patrona życzymy obfitości Bożych łask i szczególnej opieki Pani Zakliczyńskiej.

22. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest Gość Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci.

23. Życzymy Wam wszystkim spokojnej niedzieli. A całe nasze życie i przygotowanie parafii do tych wszystkich wielkich wydarzeń polećmy Różańcowej Pani Zakliczyńskiej. /Pod Twoją obronę./