Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

W sobotę 13 lutego 2021 r, w godzinach wieczornych przybył do naszej parafii obraz Matki Bożej Częstochowskiej – patronki ludzi pracy, replika krzyża nowohuckiego i relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – kapelana Solidarności.

Po uroczystym wprowadzeniu do kościoła i powitaniu przez Ks. Proboszcza, odbyło się nabożeństwo różańcowe z rozważaniami zaczerpniętymi z nauczania bł. Ks. Jerzego, a następnie została odprawiona Msza Św.

W niedzielę od samego rana nasi parafianie gromadzili się w kościele, by uczestniczyć we Mszy Św., adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, wypraszać potrzebne łaski dla siebie i swoich rodzin za przyczyną Matki Bożej nawiedzającej nas w obrazie częstochowskim oraz modlić się za przyczyną bł. Ks. Jerzego Popiełuszki o ustanie epidemii i uchronienie naszych rodzin od utraty pracy innych skutków trwającej pandemii. Na zakończenie każdej Mszy Św. przyjęliśmy błogosławieństwo relikwiami Ks. Jerzego Popiełuszki.

Dzień ten w myśl nauczania kapelana Solidarności, był w naszej parafii także dniem solidarności z najsłabszymi i najbardziej bezbronnymi, bo wszystkie środowiska parafii, wszystkie grupy społeczne i religijne zjednoczyły się przy naszym kościele, by zorganizować zbiórkę środków finansowych na leczenie w USA dwuletniego Marcelka Kubali, którego mama pochodzi z naszej parafii. Wszystkie środowiska, które włączyły się w zorganizowanie tej pięknej akcji miłości i solidarności zdały egzamin z chrześcijańskiej miłości, której źródło jest w krzyżu Jezusa Chrystusa i nawiedzającej nas Matki.

Zaś nasi parafianie zachowali się tak, jakby to ich własne dziecko potrzebowało pomocy i ofiarowali wszystko co mieli, by w ten sposób okazać miłość i solidarność z rodzicami małego Marcelka.

Jak nie wierzyć, że miłość wszystko może? Jak nie wierzyć w to, że wiara ludzi ukształtowanych przez Bożą Miłość i wychowanych pod czujnym okiem Różańcowej Pani Zakliczyńskiej i wspieranych przez obecnych naszym kościele w świętych relikwiach S. Faustyny Kowalskiej, Św. Jana Pawła II i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki może dokonywać cudów?

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, repliki krzyża nowohuckiego i relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz zorganizowanie pomocy dla Marcelka i wszystkim parafianom składam serdeczne Bóg zapłać za ten wspaniały gest solidarności i miłości  chrześcijańskiej.

Niech zbliżający się czas Wielkiego Postu jeszcze bardziej umocni nas w miłości do Boga, który za nas ofiaruje swoje życie i w miłości do człowieka, który żyje tuż obok nas i potrzebuje naszego uśmiechu, dobrego słowa, życzliwości, a czasem drobnej pomocy.

Ks. Proboszcz

 

Aby zobaczyć fotorelację kliknij tutaj.