Drodzy Parafianie!

Drodzy Parafianie
W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa przez władze państwowe z dn. 16.04.2020, na podstawie zarządzenia KEP i na podstawie Dekretu Ks. Biskupa Ordynariusza od dnia 25. 03. 2020 r. obowiązują następujące zmiany:

1. Przy uwzględnieniu przepisu, że na 15 m2 powierzchni może znajdować się 1 osoba, w naszym kościele o powierzchni 450 m2 może znajdować się jednocześnie 30 osób.

2. Codziennie przed obrazem Matki Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej, o godz. 17.30 przez kapłana odmawiana jest modlitwa różańcowa w intencji ustania epidemii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w tej intencji w naszych domach.

3. Msze Św. w dzień powszedni odprawiane są o godz. 6.00; 6.30. Po południu o godz. 17.30 różaniec, a o godz. 18.00 Msza Św.

4. Msze Św. w niedziele o godz. 6.30; 8.15; 9.30; 11.00 i po południu o godz. 17.00 Wszystkie Msze Św. odprawiane są wg. zamówionych intencji i transmitowane są na żywo przez internet. Zachęcamy do uczestnictwa.

5. Msze Św. zamówione w kaplicach odprawione są w kościele parafialnym w koncelebrze o godz. 8.15 Msza Św. z Wróblowic, a o godz. 9.30 Msza Św. ze Stróż.

6. Podczas każdej Mszy Św. kapłan jest obecny w konfesjonale. Można się wyspowiadać, zachowując jednak szczególne środki bezpieczeństwa.

7. Do chorego tylko w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia.

8. Kancelaria parafialna tylko w nadzwyczajnych sytuacjach.

9. Uroczystość pogrzebowa z udziałem ciała zmarłego odbywa się tylko cmentarzu i obejmuje procesję od bramy cmentarnej do grobu oraz modlitwę przy grobie z udziałem rodziny. Msza Św. żałobna może odbyć się w kościele w dniu pogrzebu bez udziału ciała zmarłego. Może w niej uczestniczyć tylko rodzina, lecz w liczbie nie przekraczającej 30 osób.

10. Kościół jest przestrzenią publiczną, więc zajmujemy w nim miejsce respektując przepis o bezpiecznej odległości i używając maseczki.

11. Wszystkich uczestniczących we Mszy Św. transmitowanych przez Internet zachęcamy do wzbudzenia sonie żalu doskonałego i przyjmowania Komunii Św. duchowej.

12. Każdego dnia łączymy się w modlitwie z wszystkimi parafianami i wszystkich polecamy miłosiernemu Bogu. I prosimy gorąco Pana Boga o ustanie epidemii, byśmy możliwie szybko mogli wrócić do normalnego życia, jednak przemienieni przez Boga, umocnieni i silniejsi w wierze, nadziei i miłości.

13. Wszystkim z serca błogosławimy i prosimy o modlitwę.

Ks. Proboszcz z Księżmi współpracownikami