II Niedziela Wielkanocy – 07.04.2024 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Miłosierdzie Boże, to Miłość, która jest zupełnie bezinteresowna, jest ona niezgłębiona i niepojęta przez żaden ludzki umysł. Gromadząc się dziś przy stole Słowa i stole Ciała Chrystusa, chcemy jeszcze bardziej uświadomić sobie prawdę, że Bóg jest Miłością. Ta Miłość Boża ofiaruje nam wszystko, co tylko ma, nie zostawiając niczego dla siebie. Przyjmijmy ten dar Bożej Miłości z ogromną wdzięcznością i odpowiedzmy na niego naszą miłością.

Ofiary składane dzisiaj do puszek przy kościele przeznaczone są na Caritas.

II. I n f o r a c j e   d u s z p a s t e r s k i e­

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

2. Dzisiaj w całej Polsce za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Dlatego pozostańmy sobie chwilkę po Mszy Św. by odmówić Koronkę przed Najświętszym sakramentem, aby zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy dzisiaj także na godz. 15.00 na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z tym nabożeństwem jak słyszeliśmy podczas rekolekcji odprawionym w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 związane są szczególne łaski.

3. Niedziela Miłosierdzia, to Święto Caritas. Wszystkim paniom, które angażują się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i to wielkie serce okazane wszystkim potrzebującym.

4. Dzisiaj, zaraz po Koronce do Miłosierdzia Bożego, na plebani odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Zespołu Akcji Katolickiej i wszystkich księży w celu omówienia przygotowań do jubileuszu 200-lecia Konsekracji naszego kościoła, który odbędzie się 30 czerwca br.

5. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Kościele jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszy Św. o godz. 18.00 będzie możliwość przystąpienia do Adopcji Dziecka Poczętego, do czego zachęca nas ks. biskup w przeczytanym komunikacie.

6. W czwartek o godz. 18.00 będzie w naszym kościele nabożeństwo ku czci Św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Nabożeństwa do Św. Rity odbywają w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00. Najpierw Msza Św. sprawowana w intencjach, napisanych przez Was na kartkach i złożonych w koszyczkach na stolikach w przedsionkach kościoła. Na początku Mszy Św. te prośby i podziękowania zostaną odczytane i w tych intencjach będzie sprawowana Msza Św. Po Mszy Św. nabożeństwo do Św. Rity, z obrzędem poświęcenia róż i ucałowaniem relikwii Św. Rity. Róże można będzie nabyć przed Mszą Św. u dziewczynek z DSM. Na to nabożeństwo zapraszamy także Modlitewną Grupę wsparcia osób uzależnionych i współuzależnionych.

7. W piątek o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia

8. W sobotę o godz. 17.30 różaniec w intencji wszystkich rodzin naszej parafii prowadzony właśnie przez rodziny.

9. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna i Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

10. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 6.30.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek przeznaczone na cele charytatywne realizowane przez Caritas naszej diecezji. Bóg zapłać także rodzinom naszej parafii za ofiary na prace remontowe. Ofiarę złożyli:
– pewna osoba – 300 zł. Bóg zapłać.

12. Dziękujemy mieszkańcom z rejon Lusławice od Wróblowic i Zdonia koło drogi za ofiary złożone na sprzątanie kościoła, kwiaty i całoroczne dekoracje kościoła. Pozostały jeszcze 4 rejony Prosimy, o przekazanie list z tych rejonów do zakrystii lub do kancelarii.

13. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach.

14. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na zaplanowane inwestycje.

15. W przyszły wtorek 16 kwietnia młodzież z naszej parafii i z okolicznych parafii podczas Mszy Św. o godz. 18.00 przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Bardzo prosimy rodziców o przygotowanie kościoła i jego otoczenia do tego ważnego wydarzenia w życiu młodych i całej parafii.

16. W związku ze zbliżającym się bierzmowaniem w najbliższy wtorek zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 wszystkich kandydatów z klas VIII z całej parafii wraz z rodzicami. Po Mszy Św. będzie próba ustawienia podczas bierzmowania ora sprawy organizacyjne.

17. Pierwsza Komunia Św. w naszej parafii będzie 12 maja podczas Mszy Św. o godz. 9.30 dla Stróż i Wróblowic i o godz. 11.30 dla dzieci z Zakliczyna. Po Komunii Św. wspólny Biały Tydzień w naszym kościele.

18. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej.

19. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

20. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Adama Bila ze Stróż. Za zmarłego + Adama zostanie odprawionych 10 Mszy Św. od uczestników pogrzebu, Zmarłego + Adama i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu /Dobry Jezu …/.