Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu –  03.12.2023 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Gromadzimy się przy ołtarzu Pana w pierwszą Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy bowiem nowy okres liturgiczny, który ma nas przygotować na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa. Prośmy Boga, aby ten dzień przyjścia nie zaskoczył nas jak złodziej, ale byśmy z niegasnącym światłem wiary zawsze byli gotowi na przyjęcie Jezusa do naszych serc w Eucharystii.

II. I n f o r a c j e   d u s z p a s t e r s k i e­ 

1. Przez cały Adwent codziennie o godz. 6.00 Godzinki ku czci Matki Bożej, o godz. 6.30 Roraty. Po południu o godz. 17.00 Roraty dla dzieci połączone z procesją z lampionami i specjalną nauką. Serdecznie zapraszamydo udziału w Roratach. Możliwość spowiedzi mamy codziennie rano w czasie śpiewania Godzinek i po południu w czasie Rorat.

2. Od dzisiaj możemy nabywać świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Nabywając małąświecę wigilijną, składamy ofiarę co najmniej 9 zł., zaś nabywając dużą świecę wigilijną składamy ofiarę co najmniej 24 zł. na Caritas Polska. Można także nabywać poświęcone opłatki.

3. Najbliższa środa to I środa miesiąca. O godz. 17.00 Msza Św. połączona z procesją różańcową wokół kościoła. W sposób szczególny zapraszamyrodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. W czasie Mszy Św. zostaną poświęcone medaliki.

4. W czwartek modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i służby Bożej.

5. W piątek 8 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. przed południem o godz. 6.30, 8.15, 9.30, a po południu o godz.16.00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17.00 Msza Św. Jest to wielka Uroczystość. Dlatego mimo, że udajemy się w tym dniu do pracy, postarajmy się przyjść do kościoła, by oddać cześć Maryi, która przez swe Niepokalane Poczęcie została wybrana przez Boga na Matkę Jezusa Chrystusa. W tym dniu ze względu na Uroczystość nie ma postu. Do tej uroczystości przygotowujemy się codziennie wieczorem podczas Nowenny.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, dlatego przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. Początek Adwentu, to dobry czas dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św., by przemyśleć w jaki sposób przygotować szopkę Bożonarodzeniową w kaplicy, by była ona z jednej strony tradycyjna, a z drugiej strony inna, niż te, z ostatnich lat. Talenty rodziców, pozwalają na odrobinę fantazji, by stworzyć piękny dar dla całej parafii, a zwłaszcza dzieci. Potrzeba tylko odrobinę aktywności ze strony rodziców.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przez rodziny na prace remontowe. Ofiarę złożyła – pewna rodzina z Wesołowa – 500 zł. – Bóg zapłać.
Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach.

9. Składka inwestycyjna w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na zaplanowane prace przy kościele.

10. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom, które troszczą się o dekoracje w naszym kościele. Dziękujemy za wykonanie tak bardzo wymownej dekoracji na listopad i tej teraz na Adwent. Dziękujemy za wszystkie dekoracje w ciągu całego roku, dziękujemy za trafione pomysły i poświęcenie swojego czasu na rzecz parafii.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień życia.

12. W sklepach oznaczonych specjalnymi plakatami, młodzież ze Szkolnego Koła Caritas prowadzi „Akcję Kilo”. Robiąc zakupy pomyślmy o innych i podzielmy się z nimi czym możemy.

13. Jest do nabycia Gość Niedzielny, zachęcamy do lektury.

14. Spotkanie Grupy Biblijnej w sobotę o godz. 18.00 w salce katechetycznej.

15. W przyszłą niedzielę spodziewamy się wizyty św. Mikołaja. Spotkanie ze Św. Mikołajem będzie w kościele po Mszy Św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, DSM i scholkę.

16. Wczoraj w tarnowskiej katedrze pod przewodnictwem Abpa Matka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego odbyło się uroczyste zakończenie V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Z tej racji za chwilę będzie adoracja dziękczynna za dar V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

17. Ogłoszenia zewnętrzne.