Gminne Dożynki 2015 we Wróblowicach – fotorelacja!

22 sierpnia br. sołectwo Wróblowice organizowało Dożynki Gminy Zakliczyn. W dożynkach wzięła udział rekordowa liczba 13 sołectw. Święto plonów rozpoczęło się dziękczynną Mszą św. w Kaplicy pw. św. Maksymiliana Kolbego, którą koncelebrowali: ks. Paweł Mikulski – proboszcz parafii pw. św. Idziego, który wygłosił okolicznościowa homilię, o. Tomasz Kobierski – proboszcz parafii pw. Matki Bożej Anielskiej, ks. Janusz Urbaniak – rodem z Wróblowic i ks. Robert Pyzik, misjonarz z Kazachstanu (jeszcze w zeszłym roku wikariusz naszej parafii). Po Mszy św. i korowodzie dożynkowych orszaków, przy remizie OSP przeprowadzono konkurs wieńca dożynkowego, zaprezentowały się też delegacje wsi, wręczając wieńce i bochny chleba z tegorocznych zbiorów zakliczyńskim duchownym, zaproszonym gościom z województwa i powiatu oraz włodarzom gminy. Ośpiewanie wieńców zakończyło się późnym wieczorem. Chlebem z tegorocznych zbiorów częstował publiczność burmistrz Dawid Chrobak. Starostami gminnych dożynek byli państwo Halina i Franciszek Urbaniakowie – gospodarze z Wróblowic.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dożynek Gminy Zakliczyn autorstwa Marka Niemca.

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.