Życzenia dla Kapłanów!

Wielki Czwartek to wspomnienie ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to więc święto wszystkich kapłanów. Jest to dzień, w którym bardziej niż każdego innego dnia w roku mamy okazję uświadomić sobie, jak wiele kapłanom zawdzięczamy.

„Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana. Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan. Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan. Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, ciągle kapłan. A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju? I tu kapłan. Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga bez spotkania obok tego wspomnienia obrazu kapłana.”

Św. Jan Maria Vianney

 

Drodzy kapłani !

Księże Prałacie Józefie, Księże Proboszczu Pawle, Księże Stanisławie, Księże Wiesławie i Księże Rafale!

W tym szczególnym dniu ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, w święto wszystkich Kapłanów, pragniemy życzyć Bożej radości, niech prowadzi Was w każdym dniu posługi. Życzymy również wielu serc ludzkich pełnych życzliwości, gotowych przyjść z pomocą w głoszeniu Dobrej Nowiny. Niech dobry Bóg obdarza Was nieustannie łaską i pokojem. Niechaj nie brakuje entuzjazmu i siły potrzebnej do codziennej pracy. A Jezus Chrystus niech będzie zawsze źródłem niewyczerpanych darów, aby całym życiem świadczyć o swej przynależności do Boga.

Do życzeń dołączamy zapewnienie o pamięci modlitewnej.

Wasi Parafianie