Zapraszamy do zobaczenia reportażu z projektu „Wiatr Wolności – Wymarsz”

II edycja projektu teatralno-edukacyjnego, realizowanego przez Stowarzyszenie Nie Teraz w ramach Małopolskiego Programu Obchodów 100-lecia I wojny światowej.

Cykl warsztatów teatralnych Wiatr Wolności – Wymarsz skierowany był do dwóch grup: młodzieży szkolnej z Gminy Tuchów i Zakliczyn (brała w nich udział młodzież z naszej parafii oraz M.B.Anielskiej) i dorosłych z Gminy Szerzyny. Projekt zakładał wzmocniony aspekt integracji międzypokoleniowej, poprzez ostateczne spotkanie dwóch grup warsztatowych. Efektem miesięcznej pracy obu grup jest widowisko oparte na swoistym reportażu wojennym Juliusza Kadena-Bandrowskiego Piłsudczycy, w którym nie brak najważniejszych pieśni legionowych i innych z gruntu polskich, katolickich i patriotycznych akcentów.

Zajęcia warsztatowe prowadzone były przez reżysera Tomasza A. Żaka oraz aktorów Teatru Nie Teraz: Agnieszkę Rodzik, Ewę Tomasik, Magdalenę Zbylut, Przemysława Sejmickiego i gościnnie Seweryna Partyńskiego. Autorem koncepcji projektu i koordynatorem prac była Magdalena Zbylut.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z tego wydarzenia – aby go zobaczyć kliknij tutaj.

www.facebook.com/nieterazteatr
www.nieteraz.pl
www.pierwszawojna.info