XIX Dzień Papieski – „Wstańcie, chodźmy”

„Za wszystko dziękujcie Bogu, taka jest bowiem wola Boga względem was” – mówi święty Paweł. Eucharystia to dziękczynienie. Wdzięczność to postawa wynikająca nie z tego, ile dostaliśmy , ale z tego, że wszystko, co mamy, jest darem Bożej dobroci. Darem Bożej dobroci stał się dla nas św. Jan Paweł II. Wspólnota parafialna św. Idziego w Zakliczynie z racji przypadającego dziś XIX Dnia Papieskiego pod hasłem „Wstańcie, chodźmy” podziękowała za wielki wkład Jego osoby w naszą polską historię. Modlitwą i śpiewem kapeli św. Idziego została wyrażona wdzięczność papieżowi Polakowi za słowa krzepiące naszego narodowego ducha.

Również dzieci zakliczyńskie włączyły się w ten dzień składając Maryi własnoręcznie wykonane różańce , które odzwierciedlają ich Miłość do Matki Bożej Różańcowej – Pani Zakliczyńskiej. Następnie poprowadziły modlitwę różańcową w intencji misji, a także w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii.

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.