Trzy intencje odpustowej Eucharystii

Odpust św. Idziego miał w tym roku wyjątkowo uroczysty charakter. Parafia dziękowała nie tylko za całoroczną opiekę patrona, o czym wspomniał w swojej wzniosłej homilii ks. Janusz Urbaniak, rodem z Wróblowic, który przed rokiem odprawiał w naszej zakliczyńskiej świątyni swoją Mszę św. Prymicyjną, ale i za plony, które ofiarowali przedstawiciele sołectw wchodzących w skład parafii pw. św. Idziego w Zakliczynie. Trzecią intencją świątecznej Eucharystii, z udziałem księży Dekanatu, było wzruszające podziękowanie za 35-letnią służbę parafialnemu organiście, panu Czesławowi Malikowi. Obraz Matki Bożej Zakliczyńskiej, kwiaty i upominki z tej szczególnej okazji wręczyli panu Czesławowi przedstawiciele Rady Parafialnej. Do podziękowań przyłączył się ks. proboszcz Paweł Mikulski, intonując pieśń pochwalną. Plurimos annos, panie Czesławie!

Poniżej fotorelacja z uroczystości odpustowej autorstwa red. Marka Niemca z „Głosiciela”

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.