Święto odzyskania przez Polskę Niepodległości 2019

11 listopada 2019 roku w kościele św. Idziego Opata w Zakliczynie o godz. 9:30 miała miejsce Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Zgromadzili się na niej mieszkańcy miasta i gminy Zakliczyn oraz władzami – miasta, gminy i powiatu. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Paweł Mikulski. W homilii zachęcał nas do wierności naszej Ojczyźnie, do poszanowania tych wartości, na których została Ona zbudowana, do szanowani symboli narodowych oraz słów wypisanych na Sztandarze – Bóg, Honor i Ojczyzna. Powoływał się na wielkich twórców i wodzów odrodzonej Rzeczpospolitej miedzy innymi na marszałka Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego …

Ks. proboszcz uświadamiał nas, że przez nasze wybory, postawy życia, rzetelną pracę, wierność Ewangelii i zakorzenieni w chlubnej przeszłości i narodowej tradycji stajemy się fundamentem polskiej i chrześcijańskiej tożsamości. W tym dniu jakże ważna jest postawa patriotyzmu – mówił proboszcz – która prowadzi do miłości własnego kraju, ale także poświęcenia za niego własnego życia. 101 rocznica odzyskania Niepodległości to wspaniała okazja, aby na nowo poczuć się odpowiedzialnym z Polskę jako Polak i podziękować Bogu, że możemy żyć w wolnej i suwerennej Polsce.

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.