Orszak Trzech Króli 2020 w obiektywie Natalia Mazgaj!

W dzisiejszą uroczystość tj. 6 stycznia br. Parafie Matki Bożej Anielskiej i św. Idziego Opata zgromadziły się na parkingu przy Klasztorze Ojców Franciszkanów, aby wspólnie rozpocząć pochód Trzech Króli. Tradycja ta łączy nas we wspólnym świętowaniu objawienia się Syna Bożego w ludzkim ciele mędrcom ze Wschodu. W osobach owych mędrców Kościół widzimy przedstawicieli wszystkich ludów i narodów. Owi królowie – mędrcy reprezentują ruszenie ludzkości w drogę prowadzącą ku Chrystusowi i drogę w poszukiwaniu prawdy. Ten wspólny pochód zaprasza mieszkańców ziemi do wspólnoty ludzi wierzących i równocześnie do wspólnoty Kościoła Chrystusowego. Wraz z mędrcami oddajmy pokłon Dzieciątku, w którym widzimy Zbawiciela świata. Orszak Trzech Króli zatrzymał się w Parafii św. Idziego Opata, aby tam wspólnie z Ojcami Franciszkanami, Kapłanami i Kapelą św. Idziego oraz wszystkimi, którzy się tam zgromadzili nie tylko oddać pokłon, ale i wspólnie pokolędować.

Aby zobaczyć zdjęcia z Orszaku kliknij tutaj.