ODPUST PARAFIALNY KU CZCI MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ I JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA KS. PRAŁATA JÓZEFA URBANIAKA

4 października w Parafii pw. Św. Idziego Opata odbył się odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Sumie odpustowej przewodniczył ksiądz Prałat Józef Urbaniak przeżywając Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Kazania odpustowe przez cały dzień głosił ksiądz Janusz Urbaniak, rodak zakliczyński.

Oddając cześć Matce Bożej Różańcowej i zachęceni Jej prośbą brać każdego dnia do ręki różaniec, aby powierzać Jej nas samych, nasze rodziny i całą naszą parafię. Z okazji trwającego miesiąca października poświęconego Maryi zadajemy sobie pytanie, czy w naszym codziennym życiu znajdujemy czas na modlitwę różańcową?… Czy mamy zwyczaj przychodzić do Niej z dziećmi?… Czy każdego dnia z naszego domu jest ktoś w kościele na nabożeństwie różańcowym?… Czy modlimy się wspólnie w rodzinie?…Niech szczera odpowiedź na te pytania, będzie wyrazem miłości do naszej Matki, Różańcowej Pani Zakliczyńskiej. Suma odpustowa zakończyła się uroczystą procesją do pięciu ołtarzy umieszczonych wokół kościoła. Ro

Rozważając Tajemnice Chwalebne Różańca Świętego polecaliśmy wszystkie intencje Kościoła, Świata i naszej Ojczyzny oraz nas samych, nasze rodziny i naszą parafię.

Aby zobaczyć fotorelację kliknij tutaj.