Informacja dla pielgrzymów jadących do Krakowa na nocne czuwanie!

Wyjazd pielgrzymów, którzy zapisali się na całonocne czuwanie oraz Mszę Św. z papieżem Franciszkiem podczas ŚDM, będzie 30 lipca z parkingu przy kościele św. Idziego Opata w Zakliczynie o godzinie 9.00. Powrót dzień później (niedziela) w godzinach wieczornych. Zabieramy ze sobą: śpiwór, karimatę (nocleg pod gołym niebem), wygodne buty (trzeba być przygotowanym, że będziemy szli od parkingu na plac uroczystości parę kilometrów), osłonę głowy przed słońcem, ciepłą bluzę na chłodną noc, płaszcz przeciwdeszczowy, leki jeśli ktoś zażywa, ewentualnie koszulkę do przebranie, jedzenie (trwała żywność np. konserwy, bułki lub kromki chleba, coś do picia),telefon komórkowy z zestawem słuchawkowym, w którym jest radio, będzie możliwość słuchania przemówień papieskich w jęz. polskim. Różaniec do modlitwy, wypada przyjąć Komunię św. w czasie uroczystości (stan łaski uświęcającej) Wszystko najlepiej zapakować do plecaka – żeby nie był za ciężki !!! Bardzo proszę zabrać ze sobą dokument tożsamości.

Ks. Stanisław Trela