Fotorelacja z Bożego Ciała oraz Diecezjalnego koncertu Uwielbienia!

26 maja br. miała miejsce Uroczystość Bożego Ciała w której czciliśmy Jezusa Eucharystycznego we wspólnocie parafialnej, zgromadzonej na zakliczyńskim rynku. Tam o godz. 10.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył proboszcz parafii ks. Paweł Mikulski. Po Mszy św. wyruszyła procesja do czterech ołtarzy, ustawionych wokół rynku. Po procesji miało miejsce uroczyste błogosławieństwo „na cztery strony świata”.

Tegoroczna Uroczystość Bożego Ciała miała szczególnie uroczysty charakter, gdyż o godz. 18.00 na Rynku w Zakliczynie rozpoczął się Diecezjalny Koncert Uwielbienia Pana Jezusa pt. „Zanurzeni w Miłosierdziu” w czasie którego dziękowaliśmy  Mu za Jego obecność wśród nas. Modlitwę uwielbienia poprowadził ks. Artur Ważny z towarzyszącym mu zespołem z Krakowa. Swoje świadectwo powiedział Dobromir „Mak” Makowski pedagog i muzyk, autor projektu Rappedagogia. Diecezjalnemu Uwielbieniu w Zakliczynie patronował  Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż, a specjalne błogosławieństwo przysłał Ojciec Św. Franciszek. Koordynatorem wydarzenia była p. Monika Kulak.

Organizatorami koncertu byli: miasto i gmina Zakliczyn, parafie św. Idziego Opata oraz Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie, grupy apostolskie działające w parafiach w Zakliczynie, animatorzy i wolontariusze Światowych Dni Młodzieży.

fot. Natalia Mazgaj

Aby zobaczyć zdjęcia z Bożego Ciała kliknij tutaj.

Aby zobaczyć zdjęcia z koncertu Uwielbienia kliknij tutaj.

Relacja z Gościa Tarnowskiego – kliknij tutaj