Ważne informacje!

Drodzy Parafianie
W związku z rozporządzeniem władz państwowych o wprowadzeniu o północy z soboty na niedzielę stanu zagrożenia epidemicznego wprowadzającego zakaz wszystkich zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób, w tym także zgromadzeń religijnych, zwracam się z prośbą o pozostanie w domach przez najbliższe niedziele,/ do odwołania/ aby w tej tak bardzo wyjątkowej sytuacji nie stwarzać zagrożenia dla siebie i dla innych. Korzystając z dyspensy Ks. Biskupa Ordynariusza uczestniczmy w Mszach Św. transmitowanych przez radio
i telewizję.

Godziny Mszy Św.:
Niedziela, 15 marca 2020 r.
7.00 – TVP 1
9.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy
9.30 – Telewizja TRWAM
11.00 – TVP 1
13.00 – TVP POLONIA

Od poniedziałku, 16 marca 2020 r. do niedzieli 22 marca 2020 r. o godz. 7.00 z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.
20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie.

Po niedzieli zostanie uruchomiona internetowa transmisja Mszy Św. z naszego kościoła. Dekret Ks. Biskupa Ordynariusza odwołuje także wszystkie inne zgromadzenia takie jak Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Kursy przedmałżeńskie itp.
Bardzo proszę o dokładne zapoznanie się z tym dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza umieszczonym na naszej stronie parafialnej.  W tej tak bardzo wyjątkowej dla nas wszystkich sytuacji zaufajmy Panu Bogu, Jemu powierzmy nasze rodziny, nas samych i wszystkich, którzy troszczą się o nasze bezpieczeństwo. Trwajmy w naszych domach z cierpiącym Jezusem. Łączę się z Wami wszystkimi w modlitwie i udzielam wszystkim Bożego błogosławieństwa.

ks. Proboszcz