Drodzy Parafianie!

Drodzy Parafianie
W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa przez władze państwowe od dnia 17.05.2020 r. uległy zmianie zasady korzystania z kościoła:

1. We wnętrzu naszego kościoła jednocześnie może już przebywać 50 osób.

2. Wszystkie Msze Św. z naszego kościoła są transmitowane na żywo przez KM-NET na kanale YouTube.

3. Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy w kościele Nabożeństwo Majowe.

4. Msze Św. w dzień powszedni odprawiane są o godz. 6.00; 6.30. oraz południu o godz. 17.30.

5. Msze Św. w niedziele o godz. 6.30; 8.15; 9.30; 11.00 i po południu o godz. 17.00 Wszystkie Msze Św. odprawiane są wg. zamówionych intencji. Zachęcamy do uczestnictwa.

6. Podczas każdej Mszy Św. i nabożeństwa kapłan jest obecny w konfesjonale. Możemy się już swobodnie wyspowiadać, zachowując jednak szczególne środki bezpieczeństwa.

7. Kapłan może już udać się do chorego na wyraźną jego prośbę, przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności.

8. Kancelaria parafialna czynna tylko w wyznaczonych godzinach.

9. Uroczystość pogrzebowa może się odbyć w kościele przy udziale ciała zmarłego, z zachowaniem jednak limitu 50 osób w niej uczestniczących.

10. Kościół jest przestrzenią publiczną, więc zajmujemy w nim miejsce respektując przepis o bezpiecznej odległości i użyciu maseczki.

11. Wszystkich uczestniczących we Mszy Św. transmitowanych przez Internet zachęcamy do wzbudzenia sobie żalu doskonałego i przyjmowania Komunii Św. duchowej. Osoby, które ze względu na wyznaczone limity uczestników w nabożeństw w kościele nie uczestniczą we Mszy Św. objęte są dyspensą Ks. Bpa Ordynariusza.

12. Każdego dnia łączymy się duchowo w modlitwie z wszystkimi parafianami i wszystkich polecamy miłosiernemu Bogu. Prosimy też gorąco Pana Boga o ustanie epidemii, byśmy możliwie szybko mogli wrócić do normalnego życia, przemienieni przez Boga, umocnieni i silniejsi w wierze, nadziei i miłości.

13. Wszystkim z serca błogosławimy i prosimy o modlitwę.

Ks. Proboszcz z Księżmi współpracownikami