Ważne informacje od księdza Proboszcza!

Drodzy Parafianie

W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa przez władze państwowe z dn. 24.03.2020, na podstawie zarządzenia KEP i na podstawie Dekretu Ks. Biskupa Ordynariusza od dnia 25. 03. 2020 r. obowiązują następujące zmiany:
1. Wszystkie Msze św. w naszej parafii odprawiane są w kościele parafialnym, bez udziału wiernych.
2. Msze Św. z kościoła parafialnego transmitowane są na żywo, na kanale YouTube. Odpowiedni link znajdziemy na stronie parafialnej i automatycznie przekieruje nas na transmisję Mszy Św. w kościele.
3. Codziennie w kościele parafialnym przed obrazem Matki Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej, o godz. 16.30 odmawiana jest przez kapłana modlitwa różańcowa w intencji ustania epidemii. O godz. 17.00 Msza Św. wieczorna. Bezpośredni przekaz na kanale YouTube. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w naszych domach.
4. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 16.00, o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, a godz. 17.00 Msza Św. wieczorna. Nabożeństwa te są bez udziału wiernych. Zachęcamy do łączenia się w modlitwie przez internet, by wyprosić łaskę ustania epidemii.
5. Wszystkie Msze Św. z kościoła są transmitowane na żywo. W dzień powszedni o godz. 6.00; 6.30, a po południu o godz. 16.30 różaniec, o godz. 17.00 Msza Św. Po zmianie czasu w sobotę wieczorna Msza Św. będzie o godz. 18.00, a różaniec o godz. 17.30. Wszystkie Msze Św. w dzień powszedni odprawiane są wg. zamówionych intencji. Uczestniczymy w nich przez internet.
6. Msze Św. w niedziele o godz. 6.30; 8.15; 9.30; 11.00 i po południu o godz. 16.00 również wg. zamówionych intencji i transmitowane przez internet.
7. Msze Św. zamówione w kaplicach będą odprawione w kościele parafialnym w koncelebrze o godz. 8.15 Msza Św. z Wróblowic, a o godz. 9.30 Msza Św. ze Stróż.
8. Do chorego tylko w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia.
9. Kancelaria parafialna nieczynna. Dzwonić tylko w nadzwyczajnych sytuacjach.
10. Uroczystość pogrzebowa może się odbyć tylko i wyłącznie na cmentarzu i obejmuje procesję od bramy cmentarnej do grobu modlitwę przy grobie z udziałem najbliższej rodziny, jednak w liczbie nie większej niż 5 osób. Mszę Św. żałobną z udziałem wiernych można będzie odprawić dopiero po ustaniu epidemiii po ustaleniu terminu Mszy Św. z rodziną.
11. Łączmy się wszyscy we wspólnej modlitwie. Prośmy gorąco Pana Boga o ustanie epidemii. Prośmy o to, by ten trudny dla wszystkich czas, dzięki Bożemu zmiłowaniu zakończył się możliwie szybko, byśmy mogli wrócić do normalnego życia, jednak przemienieni przez Boga, umocnieni i silniejsi w wierze, nadziei i miłości.
12. Wszystkim Wam Drodzy Parafianie z serca błogosławimy i każdego dnia modlimy się za Was i w intencji ustania epidemii. Prosimy też o modlitwę.

Ks. Proboszcz z Księżmi współpracownikami